| mentholinks a întrebat:

Castigand lupta cu viata asteptam sa primim in dar moartea?

8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru mine moartea inseamna intalnirea cu Mantuitorul meu drag si fericirea eterna.Dar pentru tine?

| mentholinks explică (pentru EmaS):

Un adversar caruia vreau sa-i aplic o perversa.

| EmaS a răspuns (pentru mentholinks):

Acest lucru este imposibil.

| cristi202 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin moarte. Daca e o trecere la un stadiu de viata mai avansat, atunci cistigarea luptei cu viata aduce ca o incununare trecerea la un nou mod de viata, mult superior.

| sabin89 a răspuns:

Traind, speram. Murind,... ne ducem. Ce sa facem si noi.

| Delicacy a răspuns:

De când viaţa este o luptă, iar moartea o recompensă?
Viaţa eşti tu, ai grijă de ea.

| LittleEvil666 a răspuns:

Hai sa iti zic doar atat orice om se naste cu certificat de deces simplu nu? Atata timp cat te-ai nascut destinul tau te indreapta catre un singur lucru si anume moartea. Ne nastem pentru a da nastere si a muri.

| Annonnymous a răspuns:

Stii citind intrebarea ta,poate exista o explicatie ciudata),am fost trimisi pe pamint pentru a pregati aceasta planeta poate pentru un oarecare Dumnezeu,sau pentru o oarecare treaba, s-a dovedit stiintific ca o persoana moare doar dupa ce isi indeplineste misiunea, iar daca nu o indeplineste si moare apai se reincarneaza, asta ar fi si explicatia la deja vu. Poate noi la moment stam inghetati intr-un loc anumit, si asta e doar un vis.Aici frate poti sa explici cum vrei, Io zic ca stiinta bate religia!