| anonim_4396 a întrebat:

Ce alimente nu fac rau daca as manca in fiecare zi?
Am nevoie de niste surse de proteine fiindca fac sport, dar toti imi atrag atentia: Puiu are hormoni, Lactatele sunt cancerigene, De la oua fac colesterol.
Si eu ce sa mai mananc?

12 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Nuci

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fasole, soia, linte, pește. Poți mânca și restul dar mai rar. De proteine ai nevoie și dacă faci sport și dacă nu. Dacă mânânci mai mult decât ai nevoie, îți chinui rinichii.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Citeste cartera "Cum sa nu mori". Imi scapa numele autorului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Legumele la grătar, orezul, fasolea, peste, ton cu salate, legume proaspete, fructe de pădure, de mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un ou pe zi e bun, puiul nu are nimic e printre cele mai bune surse, lactatele la fel sunt bune dar lactoza nu e buna si nici grasimile din ele de aceea exista acel praf whey care e pielita din lapte si e proteina. Ciupercile sunt bune, pestii sunt foarte buni, la conserva etc. Vita, porcul nu sunt bune. Proteinele din legume nu sunt bune, mazare, fasole, tofu, e degeaba. Proteinele whey sunt cele mai bune si ieftine si cel mai usor mod de a lua proteine. Daca nu are nimic adaugat nu e nesanatos acest praf

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa nu fie bune vita si porcul? Sunt CELE mai bune, ai si creatina pe langa proteine!

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Nu sunt bune cresc tensiunea, nu sunt sanatoase

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Da dar nu pot minca in fiecare zi doar carne....ideea e ca vreau sa diversific.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa nu fie? De unde scoti tampenile astea? Ia arata si mie sursele.

Culturistii mananca si 2 kg de carne de vita pe zi (pe langa alte tipuri de carnuri + pesti + oua + branza).

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine a zis "doar carne"? Ai garnitura (orez, cartofi, paste, legume, etc.).

4 fripturi pe zi + 4 garnituri... si mai bagi niste gustari intre ele (nuci/alune/migdale si fructe) si e perfect.

| Pnin a răspuns:

Daca ne-am lua dupa etichete ne-am hrani cu aer.