| GulDan a întrebat:

Ce am eu e Deja Vu? adica de mai multe ori cand fac ceva in casa fie la bucatarie, la balcon imi amintesc de acu mult timp cand faceam acelasi lucru si aceeasi vorba chiar si la ce ma gandeam!

Nu sunt superstitios dar mi se pare ciudat.

5 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Mai exista o teorie care spune ca senzatia de deja vu este legata de un alt tu dintr-o lume paralela sa lumi paralele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La tine nu e deja vu.Sunt doar activitati de rutina care-ti pacalesc mintea.
Stiu ca senzatia pare aceeasi, dar pentru mine un deja vu il pot numi asa cand sunt intr-o ipostaza noua, intr-un loc necunoscut mie.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Scuze ca-ti tai avantul dar nu exista nimic special intr-un Deja Vu.

O mica parte din visele noastre arata viitorul, doar ca multi nu si le amintesc. De aici si senzatia de "am mai vazut asta undeva dar nu tin minte unde".

| DuRR3xX a răspuns:

Da, este sentimental/senzatia de Deja Vu! Si mie mi se intampla, si, exact cum ai zis si tu, fac exact la fel, vorbesc exact la fel, gandesc exact la fel. Uneori, pana sa zic aceeasi vorba, imi aduc aminte ca am mai avut senzatia aia, dar tot aceeasi vorba o zic; nu stiu de ce. Sper ca te-am ajutat! puppy dog eyes

| did45f9 a răspuns:

Mda stiu despre ce vorbesti si mie mi se intampla des. si da e deja vu! ok papawinking