| Teslariu_Nicusor_1994 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac ca sa invat mai rapid la matematica? Maine am teza si is varza.

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Motivatia! ODIHNA, concentrarea.
Sau lasa pe alta data!
O data in viata am reusit asta, in liceu eram, am ajuns in clasa, m-am dus la un premiant, ala in 2 minute de recreatie mi-a explicat ce-mi trebuia mie vreo 5 luni...la lenea pe care o aveam!
Am fost scos la tabla si am luat 10! Desi eram elev mediocru, radea' prostii de mine! Profesoara stupefiata!
Daca vrei? Gasesti Modalitatea cea mai eficace! Bafta!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa te obisnuiesti ca iei 4 ca n-ai cum sa inveti toata matematica intr-o zi. Sa fie lectie pentru data viitoare sa-ti dai interesul din timp.

| T0T a răspuns:

Ce ar fi să o gândești?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe Youtube rezolvari la subiectele pe care le ai de invatat, sunt unii care explica foarte clar si concis.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana maine? surprise
Ar avea mai multe sanse daca trimite internetul sa dea teza. tongue

| Teslariu_Nicusor_1994 explică (pentru Dorotheea21):

Prin varza vreau sa spun ca stiu de 7-8 nu 4-5 happy, dar as vrea un 9, dar nu inteleg probleme acelea grele care se dau de obicei la sfarsit pentru notr 9-10

| T0T a răspuns (pentru Dorotheea21):

Internetul e foarte util dar doar atunci când nu gândește el pentru tine.

| T0T a răspuns (pentru Teslariu_Nicusor_1994):

Mă întreb ce înțelegi tu prin greu și ce clasă ești.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru T0T):

De aici si ironia mea.