| Alle23 a întrebat:

Ce capitol este mai usor?
Mecanica sau termodinamica?
Ma refer pentru bacul la fizica.
Mate info

4 răspunsuri:
| AlxMro a răspuns:

Mecanica poate este mai usor de abordat intrucat aplici cam acelasi rationament problemelor. Termodinamica- la nivel de bac- pleaca si ea tot de la o singura formula dar sunt cazuri in care poti pierde din vedere anumite aspecte. Personal, am ales termodinamica si as face aceeasi alegere happy

| Inferno a răspuns:

Cu notiunile din mecanica ar trebui sa fii mai familiarizat.

| drutzix a răspuns:

Mie mi-a placut termodinamica

| liviu890 a răspuns:

Mie mi-a placut mecanica si mi s-a parut mai usoara! Te sfatuiesc sa alegi mecanica!