| 4b a întrebat:

Ce castiga cei cu inima impartita?

Răspuns Câştigător
| Delicacy a răspuns:

Nu câştigă nimic, au doar de pierdut.Primul lucru pe care îl pierd, va fi chiar "inima".

29 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Colaci si prescuri de la pomeni si parastasuri.rolling on the floor

| Shammal a răspuns:

Oare? impartita? oare? inima e atat de abundenta incat sa cuprinda tot?! un izvor

| Woodenpints91 a răspuns:

Nu mai câştigă nimic,că-i mort. Oamnii nu pot trăi fără inimă care să le pompeze sângele.
Şi da, inima are roul ăsta, nu iei decizii cu ea, şi nici nu iubeşti cu ea, cum cred majoritatea retarzilor.

| Delicacy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Fata vorbea metaforic când a pus întrebarea, nu se referea la organul însuşi.Dar ceea ce ai spus tu, e amuzant şi trist în acelaşi timp.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Delicacy):

Metaforic,i-am făcut retarzi.

| Maya2014 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Asa,deci sa inteleg ca eu sunt retardata din moment ce iubesc?laughing Ok, faza cu inima, intr-un fel ai dreptate, noi iubim cu sufletul, dar inima e cea care ne creaza acele stari de ameteli si de bucurie cand bate ca nebuna.Inima este ca un fel de,, mesager al sufletului". Atunci cand iubesti, vezi lumea mai frumoasa, un soare mai luminos si mai calduros, tu devii un om mai bun.Acum,eu zic sa te lasi purtat de val si sa incerci macar odata sa experimentezi acest sentiment si iti garantez ca nu vei avea nimic de pierdut daca vei gasi persoana potrivita happy

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Maya2014):

Nu am zis asta. Mă refeream la cei care au impresia că sentimentele se simt cu inima. Inima doar îţ ipompează sângele în corp,şi nimic mai mult. Chestia "bate ca nebuna" este generată tot de creier. Tot ce ţi se întâmplă ţie atunci când iubeşti,se întâmplă doar la nivel de creier şi atât. Fără inimi, suflete, şi alte prostii de genul.
Nici nu ştiu cui i-a venit ideea ca o inima desenată, să fie simblolul dragostei. Dupa părerea mea, arată ca un c.r întors.

| Maya2014 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Vad ca tu incerci sa gasesti in orice o explicatie stiintifica.Tu gandesti doar logic si nu prea esti genul care sa viseze cu ochii deschisi, asa-i?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Maya2014):

Un vis cu ochii deschişi se transformă cel mai probabil în coşmar. Am renunţat de mult timp la asta.
Prefer să văd lucrurile aşa cum sunt ele de fapt, nu cum aş vrea eu să fie.

| Maya2014 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Dap,ai mare dreptate.E mai bine sa fii realist decat sa visezi si la un moment dat sa-ti dai seama ca totul e in zadar.Visele tot vise raman orice ai face.Realitatea e al naibii de cruda.Si totusi, realitatea asta m-a adus de atatea ori la disperare incat prefer nici sa visez dar nici sa ma agat prea mult de realitate.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Maya2014):

Dacă realitatea-i crudă, bag-o în cuptor să se coacă, la propriu.
Nu mai lua viaţa-n piept, ia-o şi tu în. oricum n-ai şi nici n-am voie să zic aici în ce laughing. Oricum, e mult mai bine.

| Maya2014 a răspuns (pentru Woodenpints91):

laughing Da, asa-i.Dar eu ma gandeam sa o pun la gratar, ca tot e sezonul laughing

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru Woodenpints91):

Ea se refera ca simti in suflet/inima adica sa te bazezi pe intuitie nu pe ratiune.nu totdeauna

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Maya2014):

Neah,am început să simt o puternică repulsie faţă de grătarangii care afumă tot cartierul să-şi prăjească un mic...

| Woodenpints91 a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Intuiţia ţine tot de creier, nu are legătură cu inima/sufletul. Iar acesta din urmă este foarte probabil ca nici să nu existe.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru Woodenpints91):

Intuitia e o facultate a Fiintei/Dumnezeu.nu este fizica.este manifestata fizic... daca pot sa spun asa ca un impuls.e o cale de a comunica cu Dumnezeu si invers in fine stiu ca tu nu esti credincios si am sa o las balt

| Maya2014 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Cocalari laughing incearca sa faca si ei ceva cu viata lor, chit ca maine nu mai au bani de paine si dau vina pe criza, dar asa e romanullaughing

| Woodenpints91 a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Hai să încheiem aici discuţia, nu vreau să te violez verbal, ok?

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru Woodenpints91):

Pleeeeeeeease ce ai putea tu sa imi spui? nu are cum sa ma afecteze

| Musique a răspuns:

Respect,însă are și de pierdut.

| Coconutz a răspuns:

Ventriculi.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Pierd doi iepuri dintr-un foc

| RAY a răspuns:

Nimic si este prostie chestia asta ori iubesti o persoana ori nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.Va pierde totul la un moment dat.Mult noroc.

| Maya2014 a răspuns:

Stai,stai! Aici are 2 semnificatii! Ori te referi la faptul ca iubesti 2 persoane de sex opus in acelasi timp, ori te referi la faptul ca inima ta iubeste multa lume. Daca e vorba de prima varianta, sa-ti explic ceva: NU POTI IUBI 2 PERSOANE IN ACELASI TIMP! Poate crezi ca eu gresesc, dar nu e asa.Multa lume confunda sentimentul de iubire propriu-zis cu atractia! Aceste 2 sentiemente sunt total, dar TOTAL DIFERITE! Iubirea exista atunci cand este impartasita, simtita de ambii indivizi. Oricum, cei cu inima impartita vor pierde daca nu stiu ce vor cu adevarat si pe cine iubesc cu adevarat

| Ghiti2011 a răspuns:

O moarte sigura si mancarea se da in porti de aia mor animalele intro zi le vom manca de vi

| Miruna04 a răspuns:

Aprecierea tuturor!

| Primeop a răspuns:

Mai multe inimi care pot fii frante.

| Mihaela_Ionescu_1991 a răspuns:

Nimic