| avrillavigne23 a întrebat:

Ce credeti ca se va intampla in 2012? Sunt curioasa.

Răspuns Câştigător
| wales a răspuns:

Mai bine pune-ti intrebarea: cine ti-a trezit aceasta curiozitate? de unde ai primit aceasta informatie? daca ne apucam si dam crezare orcarui articol de ziar ajungem cu timpul sa prindem fluturi,tu nu sti ca ziarul,Tv-ul etc,publica articole care se vand,ei asa gandesc,ce vrea lumea sa citeasca aia le scriem,este sau nu adevarat nu conteaza ziarul sa se vanda sau reportajul.
Daca doreai cu adevarat sa stii ce se intampla citeai in biblie, este singura sursa adevarata care vorbeste despre ce va fi, cum va fi si cand va fi.
O intrebare mai buna ar fi de ce unii oameni i-L reneaga pe Dumnezeu? cu ce le-a gresit Dumnezeu? ca nu-si traiesc viata asa cum si-ar fi visat-o? ce sa-r intampla daca 7 miliarde de oameni ar face fiecare ce vrea,dejea vorbim de anarhie,dar oamenii prefera mai bine sa se desconsidere pe sine decat sa-L recunoasca pe Dumnezeu ca si Creeator,numindu-se singuri maimuta, ca se trage din maimuta, daca asta doresc sa creada...No Comment,nu pot sta in calea fericiri lor,dar curios faptul ca de mii de ani nici o maimuta nu a mai devenit om,saraca tot maimuta se naste oare este din cauza informatiei scrise in ADN-ul fiecarei finte?
Atunci ce anume ne impiedica sa recunoastem adevarul scris in biblie? oare nu placerea de o clipa a pacatului?
Omul nu are ca stramos maimuta, ci stramosi nostri au fost oameni, iar pe primul om la creeat Dumnezeu.
Cat priveste 2012...mai bine sa-i multumim Lui Dumnezeu pentru ziua asta, sa lasam viitorul in seama Lui.

13 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Ne vom duce la serviciu ca si pana acum; cel mult daca va fi an electoral, vom merge la vot...

| mgtow a răspuns:

Cine stie ce se va intampla, ramane de vazut.

| AlxMro a răspuns:

Doar Dumnezeu stie ce se va intampla! nimeni nu este in masura (dintre oameni) sa prezica viitorul. Noi vom continua sa facem ceea ce am facut si pana acum (sa descoperim ). La un moment dat sigur ca se va alege praful de tot ce este in jurul nostru deoarece vezi si tu ce se intampla in viata de zi cu zi. poluarea (sub diferite forme), iar mai nou inceput razboiul cu Libia unde s-a implicat si Romania la sugestia NATO

| WR104 a răspuns:

Probabil va fi seceta.

| Narcis2007 a răspuns:

Probabil ca in cel mai rau caz fa fi o explozie solara foarte puternica si ne va lasa fara electricitate

| Kazimir a răspuns:

O sa-ti pierzi virginitatea in 2012

| Carlamonicaanghele a răspuns:

Eu zic sa evitam acest subiect.
Ce-o fi o fisad

| DexterM14 a răspuns:

Vine noul an...Nimic...

| DexterM14 a răspuns:

Vine noul an...si altceva, nimic...

| supraponderallacap a răspuns:

Nu stiu si nici nu vreau sa stiu, chiar daca stau frumos sau nu, vreau sa traiesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

putem sa stam si in limba, daca Dumnezeu vrea sa ne dea patalama la mina ca suntem expirati aia e, nu ne punem cu forta divina

| FCTaek a răspuns:

Nu se va intampla nimic. Stai linistit/a.
Din cate stiu eu trebuia sa murim prin 2000. Dar am ajuns in 2011 si nimic nu s-a schimbat.

| Cristi_4130 a răspuns:

Ei bine,oameni au fost obisnuiti cu gandul ca nu are cum sa se intample o asemenea schimbare la nivel global, si chiar la nivelul galaxiei, in anul 2012 totul se va rezuma la timp care se va sfarsi,adica vom trece in alta dimensiune,si noi vom fi in stare sa facem diferite lucruli cum ar fi telekinezia,leviatatia,telepatia etc., oricum sfarsitul lumii nu va veni, si doar un inceput.Si nu trebuie sa ne fie frica!