| bogdy97bsi a întrebat:

Credeti in 2012? Ce se va intampla?

20 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Credem ca va veni si va trece ca orice alt an. Iar noi vom incepe sa ne pregatim de alegeri parlamentare.Important va fi ca vom avea liste mai scurrte!

| Bacemi a răspuns:

Cred ca este un an ce va urma. Atat.

| xibalba a răspuns:

O sa incep eu facultatea si altii din generatia mea laughing

regis
| regis a răspuns:

In 2012 se sfarsea calendarul mayas. Era ceva mai complicat decat calendarul de pe biroul meu, care se sfarseste la 31 decembrie 2010.
Mai trebuie sa precizez ca mayasii erau un popor care credea ca Soarele se invarte in jurul Pamantului si trebuie hranit cu sange uman pentru a rasari si a doua zi de dimineata. In schimb eu iti scriu acum de la un computer mult mai performant decat cel care a facut posibile primele iesiri ale omului in spatiul cosmic.
Acum iti pun o intrebare simpla: de ce as crede ca sfarsitul lumii va veni in 21 decembrie 2012 si nu in 31 decembrie 2010?

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Se va întâmpla o mare...

Nimic

| Brotacelu a răspuns:

Nu cred, asa s-a spus si despre 2000 si depre `99 aug [cu eclipsa]
Cate dovezi mai trebuiesc pentru a convinge lumea ca este o prostie 2012?
Mai nou am azi despre o reunire secreta a cercetatorilor rusi pentru a pune la cale un plan pentru distrugerea unui asteroid care v-a lovi pamantul in 2036, deci daca trecem de 2012, trebuie sa incepem sa ne speriem de 2036?
Rahat, nu cred de loc in d-astea, poate in 2036 da, cu asteroidu, da` in 2012 de ce?

| RoxyLaLa a răspuns:

La inceput m-am speriat rau. apoi am inceput sa fac glume pe seama asta... dar nu cred ca va fi sf lumiii deoarece numai Dumnezeu stie asta! Nu cred eu savantii!

| emma_6707 a răspuns:

Hmmmz in 2012 va fi o spargere totalalaughing
si lumea va fi panicata... foarte panicata
probabil unii se vor sinucide
ca sa vada a doua zi,[asta daca mai pot vedea]
ca NU s-a intamplat nimic si ca a fost o zi normala
uh si in 2012 sper sa fie un an fffff bun pentru minebig grin
oare... in 2012 o sa-mi cumpere si mie cineva un urs GIGANT roz, ca sa-l adaug la colectia mea de ursuleti thinking

| tango a răspuns:

Stiu eu : Leul le va schimba in Euro Asta se va intampla.

| deeutzabr a răspuns:

E o prostie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta :

http://video.google.com/videoplay?docid=6898983724739063805#

Vezi primele 10 minute, acolo vorbeste despre 2012. Insa iti recomand tot documentarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta :

http://www.youtube.com/watch?v=BC9Prk8VigI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei nu accept decit o coincidenta.Acolo se intimpla sa fie mai multe.Citeva preziceri, calendarul mayas care se termina acolo si alinierea planetelor.Atitea coincidente chiar iti da de gindit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nici nu stiu ce sa-ti spun, mi-e mie foarte frica adica cred si nu as vrea sa cred! cam asa ar veni... e foarte interesant cum au prezis mayasi si Nostradamus chiar sfarsitul lumii in 2012 ce coincidenta nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa se intample ceva foarte grav o sa moare toti prosti (se sinucid) care cred toate barfele spuse de alti prosti laughing... ma duc si eu acum in fata blocului scrijelesc pe o piatrea 3057 sfarsitu lumii o ingrop la 2 metri sub intr-o cutie de lemn si cine o gasio in jurul anului pe care l-am scris pote sa creada... mah bag ceva genu unui ciclu de elemente si asta e sfarsitu lumy by merolling on the floor

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Nu se va intimpla nimic, numai dumnezeu stie ce va urma

| wanda a răspuns:

Ma duc si eu la liceubig grin

vom trai si vom vedebatting eyelashes

| rox a răspuns:

O sa fac 18 ani.:-s

| marius8 a răspuns:

Vom muri cu toţii.

| anuta25 a răspuns:

Nu cred ca se va intimpla daca oamenii o sa pastreza mediul inconjurator nu se va intimpla nimic iar daca nu va pastra capet cu noi oti asta mama mi-a spus ea e prof.de stiinte