| Elvisut a întrebat:

Ce credeti ca se va intampla pe 21 decembrie 2012? Va veni sfarsitul lumi sau nu?

Răspuns Câştigător
| mirunix a răspuns:

Ce inseamna sa mori cand poti trai pana la sfarsitul lumii? Si ce altceva este "sfarasitul lumii", decat o expresie, pentru ca cine stie macar ce e lumea insasi? (Anne Rice) happy aceiasi intrebare, acelasi raspuns... Cred ca vor aparea schimbari climaterice, geografice, dar nu, nu o sa se sfarseasca "lumea". happy De fapt, schimbarile deja incep sa se observe. happy

25 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Sfarsitul lumii doar Dumnezeu stie cand va fi.In Sf.Scriptura se zice ca nici Fiul ,nici profetii,nimeni decat Tatal,Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii iar ziua aceea va veni ca un fulger,ii va lua pe nepregatite pe multi.De aceea trebuie sa ne pregatim moral si spiritual.
Cat despre teoriile oamenilor nu cred.Un eveniment atat de important si mare ca Apocalipsa,sfarsitul lumii nu poate fi prevestit de oameni.Asta cred eu.
Numai bine

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, nu cred ca va veni, sunt doar povesti si nici macar nemuritoare! Numai bine!

| georgesur a răspuns:

Da, 2012 se apropie! La momentul respectiv va fi,apoi va trece si "prezicatorii" vor fixa un alt an.
Traim intr-o lume libera (aici) sa-si dea fiecare cu presupusul, unii vor incercui date din calendar,date la care ne papa cometa,ne loveste asteroidul, ne bubuie "superluna", ne pirjoleste Soarele.Mereu s-au gasit (extra)"senzoriali"raspindaci de dezastre, mereu au fost muuulti creduli care au si crezut!

| Aliutza a răspuns:

Nu cred. De fapt, sunt sigura ca nu. Au mai zis "specialistii" ca va veni sfarsitul lumii pe 6.06. 2006 si n`a venit, a fost o zi ca oricare alta. Cred ca sfarsitul lumii va veni atunci cand, de la atatea calamitati si de la poluare si taierea padurilor, planeta se va distruge complet. Dar sunt aproape sigura ca nici eu si nici tu nu vom mai apuca ziua aia. Bafta!

| JesterRO a răspuns:

Cu siguranta vom pieri toti! Deja numar zilele.

| Chrysk2 a răspuns:

Numai Unul singur stie raspunsul la aceasta intrebare,Yehova(D-zeu),ne putem da seama ca sfarsitul nu e departe dupa tot ce se intampla,daca ati vazut la TV acum NATO ataca Libia+cutremure+criza economica toate astea sunt in biblie,cine a citit-o cat de cat stie.
Acum despre sfarsit fiecare are felul lui de gandire despre cum se termina, in biblie scrie ca va fi foc, oricum va fi o sa fie urat si nu ne dorim asta.

Ps:Asteptam si o sa vedem

| Chrysk2 a răspuns:

Biaaa si toti care se gandesc la ce a zis ea sunteti niste prosti in sensul adevarat al cuvantului.Bineinteles ca nu ati deschis vreo data biblia.

Hai sa va zic ceva ce zice acolo.D-zeu a fost injosit de satan si s-a purtat o lupta in cer/vazduh care a dus la aruncarea lui satan din cer,acesta are dreptul lui D-zeu sa face ce vrea pe pamant,El zice clar
Ca nu va bate pe nimeni, cu boala cu nimic, pana in ziua judecati.Pana atunci satan face tot si il lasa pana cand se va satura.
Inca un ex tot din biblie IOV un slujitor foarte bun lui D-zeu a fost pus la grele incercari de satan lasat de D-zeu,pentru ai arata ca sunt si oameni fideli,exact asa a fost si el, niciodata nu la injurat pe Yehova pentru ce a patit, asa ca daca scrieti ceva scrieti ceva ce stiti nu aiurea.

| TheLastDancer15 a răspuns:

Sfarsitul lumii va veni dar nu pe 12. 21. 2012 blah blah...numai Dumnezeu stie ♥♥♥ in ziua aceea nu se va intampla nimic special, ce dracu?

| UNfriendLY a răspuns:

Nu cred in asemenea prostii! desi sunt multe chestii care se intampla deodata si des, dupa cum poti vedea, cutremure, tsunami, eruptii de vulcan, revolutie in egipt, revolutie in libia + razboi in libia, chiar in mom asta citeam ca armata franceza a inceput sa bombardeze tancurile libiene si toate in 2011 si din ce in ce mai multe cum se apropie 2012, dar nu cred ca e vreun sfarsit sau ceva laughing sa fim seriosi happy

| PyScHoTeLRoOz a răspuns:

laughing oomg vad ca toti v-ati lovit ca sf lumi si eu m-am lovit ca am inceput si eu sa cred mie imi este frica sa nu mor dar asta nu inseamna ca imi pierd incredera in Dumnezeu crezi in Dumnezeu si asta te fa ajuta

| valThina a răspuns:

Nu va fi sf lumii

| Innovation a răspuns:

Buna! Nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii decat Dumnezeu

| WalterWhite a răspuns:

AA. pe 21 decembrie 2012 cred ca probabil va ninge deoarece e iarna si oamenii se vor pregati pentru Craciun, sfarsitul lumii va veni pentru oamenii batranii, cu boli sau din accidente. ATAT!

| Curiosu a răspuns:

Never ever!

| biuuu a răspuns:

Fii serios...eu nu cred in asa ceva
si sa iti mai zic ceva:
daca Dumnezeu a facut lumea asta, de ce ar distruge-o?

| claudiuxs a răspuns:

Stii, lasa asta, citeste Apocalipsa Sfantului Ioan teologul, daca vrei sa intelegi apocalipsa, Judecata de Apoi.

| Tiffany89 a răspuns:

Numai Dumnezeu stie.

Eu cred...big grin

| catalina_8997 a răspuns:

Nu

| Syimona a răspuns:

Nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii se poate azi maine peste 1 saptamana peste 123456 de ani...nimeni nu stie...

| Ketch a răspuns:

E clar...nu o sa fie sfarsitul lumii pana in 3076(sau 3000 si ceva)

| Lavy_6719 a răspuns:

Cu siguranta nu!
Asa au zis la OTV si de gura neagra...niste porcari...
Vor numai sa sperie lumea.

| Elvisut explică:

Ras. pentru Biaa : Dumnezeu vrea sa distruga lumea ca sa poata sa faca alta mai buna :d

| Eddie_9624 a răspuns:

Nici Dumnezeu nu stie

| badgirl_9181 a răspuns:

Nu,in primul rand doar Dumnezeu sti cand, de ce si asa mai departe, in al doilea rand cand o veni o veni nul putem opri doar sa ne rugam la Dumnezeu sa se termine repede si fara durere

| marius_2865 a răspuns:

Sincer eu personal as vrea sa murim toti! 1 sa dispara mizeria asta de lume in care traim! 2 ceva o sa se schimbe radical pentru oameni (parerea mea ca dupa 21 12 2012 nu vom mai fi asa de multi ) chiar ma atrage subiectul asta. 3 tatal meu este geofizician si am stat de vb cu unii colegi de ai lui si toti cred ca ceva major se va intampla. acum eu si voi nu aveti decat sa asteptati si sa vedem sa traim sa simtim un 2012! (ps. ceva groaznic cu siguranta se va intampla! ))