| M4RK a întrebat:

Credeti ca in 2012 va veni sfarsitul lumi?

Răspuns Câştigător
| daniDeeDee a răspuns:

Inseamna ca mai avem 2 ani si ceva de trait.:-s

23 răspunsuri:
| Bishop a răspuns:

Nu, eu zic ca sunt doar prostii, nu cred in asa ceva, dar fiecare cu opinia lui. Este o data oarecare, care nu inseamna nimic! Nu va-ti intrebat de ce tocmai 12. 12. 2012 si nu 12. 12. 2013? Pentru ca ultimele doua cifre de la an ar trebui sa coincida cu cifrele lunii si zilei respective, si cum bine stim cu totii nu avem decat 12 luni, deci "sfarsitul lumii" ar fi IMPOSIBIL sa fie pe "13. 13. 2013″ (cu toate ca cica ziua de 13 aduce ghinion :)) ) dar na, ce e vina noastra ca n-avem luna a 13 -a;))? Deci, ar fi 2012 pentru ca ultimele doua cifre ar reprezenta si ultima luna din an.

Din cate am inteles si eu la Religie, am retiunut asta: "numai Dumnezeu stie cand este sfarsitul lumii" :). Si ce daca a zis Nostradamus chestia asta, mie mi se pare ca tot prostie e.

Deci, eu zic sa nu va faceti problema ca nu dispareti nicaieri pe 12. 12. 2012. Asa s-a zis si pe 9. 09. 2009 ca o gaura neagra va inghiti pamantul, si iata-ne! V-a inghiti cumva gaura neagra? Eu nu cred. Stai linistiti ca nu-i sfarsitul, mai bine ascultai o piesa buna si nu mai luati in seama toate tampeniile, am ales-o special pentru mesajul pe care il trasmite;) http://www.youtube.com/watch?v=HAbdKsHedIg&feature=player_embedded

HepHap
| HepHap a răspuns:

@ DyDee-Dy

Eu dadeam nota 2 elevilor care nu stiau cand incep si se termina secolele si mileniile. Mileniul 3 se sfarseste pe 31. 12. 3000, la fel cum mileniul 2 s-a sfarsit pe 31. 12. 2000.

HepHap
| HepHap a răspuns:

@ adytzaa938

Dragul meu, ma bucur ca ai avut interventia asta. Ca te-ai facut singur de ras. Anul 0 nu exista! Calendarul gregorian a trecut de la 1 i. d. Ch. direct la 1 d. Ch. E o conventie general acceptata si numai fraierii sau chitibusarii cred ca mileniul 2 se termina in 1999. Ti-o spune asta un fost profesor de istorie. Si, daca nu crezi, iti las si un link.
http://en.wikipedia.org/wiki/Century
Mai gasesti si altele pe net. Sper ca intelegi. Desi am dubii, avand in vedere ca tu crezi ca Laika a ajuns pe luna.

| JoJo a răspuns:

Se mai zicea inainte ca in 2000 e sfarsitul lumii...acum au luat-o astia cu 2012oh go on
Stii vorba aia: pana nu vezi, nu crezi!winking

| Cryssy a răspuns:

Sigur nu.

| Jonsdottir a răspuns:

thinking Poate, pentru ca decembrie este ultima luna din an, dar ar trebui si ca anul sa fie ultimul din mileniu si ziua sa fie ultima din ultima luna a anului 2999 pentru ca atunci intram in mileniul 4 thinking
Cel mai logic ar fi ca sfarsitul lumii sa fie pe 30/31. 12. 2999 pentru ca este sfarsitul mileniului 3 tongue
Si daca va intrebati de ce nu a fost pe 30/31. 12. 1999 pentru ca atunci planeta nu era asa de griwinking
Si daca ar fi sfarsitul lumii, nu s'ar produce un cutremur, ci se va produce o explozie solara pentru ca Pamantul a fost creeat tot printr'o explozie solara, pe sistemul : Eu te'am nascut, eu te omor!

| Ana a răspuns:

Orice e posibil

| cheloo74 a răspuns:

Va veni dar cum Romania e in urma cu civilizatia cu aproximativ 50 de ani s-ar putea sa nu-l prindem. Sau poate-l fura cineva pe drum. Sau se strica.

| devilll a răspuns:

Vrajala nu apucati voi sa traiti atata sa vedeti sf llumii!

| maniac a răspuns:

Pai va veni si sfarsitul crizei....yeeyy

| putzulica a răspuns:

Ce vrea Dumnezeu.thinking

| Natassha a răspuns:

UzZZzulic, bucura-te de viata daca nu mai poti dormi pentru. ca tu crezi ca vine SFARSITUL LUMII peste 2 ani.

| imortal a răspuns:

Nu stiu exact daca in 2012, dar stiu ca va fi destul de curand, astept revolutia din 2010 -2011winking

| naya a răspuns:

Credeam ca deja e...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ajungem pina atunci si vedembatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Mai stiti ca se zicea cea de "GAURA NEAGRA"? Cu aia ce s-a intamplat?
Acu' sfarsitu' lumii laughing... Am auzit si eu ceva.

Mai vedem in 2012.

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi posibil, desi ar fi destul de naspa straight face sa mor atat de tanara[in 2012 voi avea 16 ani].
-21 ar putea fi secolul happy Sfarsitul secolului 21
-12 ar putea fi numarul de luni
- iar daca punem si 2012... daca citim de la extremitati in spre centru s-ar lega ceva thinking 21.12.2012...desi daca era in anul 2112 era mai credibil pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@HepHap noule expert... imi pare rau sa te dezamagesc dar nota 2 o meriti tu! La istorie, limba romana si matematica! Un mileniu inseamna fix 1000 de ani! Iar dupa cum bine stim numaratoarea se face de la 0 nu de la 1! Ce inseamna asta? Pai simplu: primul mileniu d.Hr a fost de la anul 0 la 999, al doilea de la 1000 pana la 1999, al treilea este de la 1 ianuarie 2000 pana la 31 decembrie 2999, urmand ca in noaptea 31 dec 2999 - 1 ian 3000 sa se intre in mileniul 4!
Inca o data se dovedeste, daca mai era nevoie ca experiti devin cei "tari in gura" nu cei care au o pregatire incontestabila!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@adytzza938
,, dupa cum bine stim numaratoarea se face de la 0 nu de la 1''
Ciudat! Eu de pilda stiam ca numaratoarea incepe cu anul 1 nu cu anul 0, drept urmare nu cred ca este bine sa vorbesti in numele tuturor, ci al tau personal.Si inca ceva, da-ne si noua adresa profesorului tau de istorie sa cerem niste meditatii la el. laughing
Stii ce-s acelea meditatii, nu? Nu cred... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate ca sa fie in 2012 sfarsitul lumii. dumnezeu hotareste cand o sa fie sfarsitul lumii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e o prostie de la svanti peste miliarde de ani va fi sfarsiu lumii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu asta e oprostie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce o fi o fi
numai dumnezeu stie daca vine sau nu.