| MatildaPetrini a întrebat:

Ce e "managementul"? Daca plec sa invat in domeniul asta, ce o sa devin? Unde o sa pot lucra?

6 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Imi place numele tau.Ce ar fi sa te angajezi direct la vin-alcool?

| DakotaRoyse a răspuns:

Teoretic, ai putea aplica pentru posturi de manager al unui compartiment într-o firmă, al unei mici întreprinderi, sau devii chiar tu antreprenoare happy

| MihaelaDart a răspuns:

In aproape orice facultate vei putea studia ce este managementul si cu ce te poate ajuta in viata. Persoană care însoțește în turneu un sportiv sau o echipă sportivă, fiind responsabilă de problemele financiare și organizatorice; impresar. 2) Persoană care are cunoștințele și talentul necesar pentru a valorifica profitabil resursele umane, financiare și materiale ale unei societăți comerciale, organizații

| sonny89 a răspuns:

O sa lucrezi intr-un fast-food, in cel mai fericit caz!
Managementul este mai mult arta decat stiinta. N-are rost sa pleci sa inveti in domeniul respectiv, nedispunand de o doza minima de "fler" si "talent nativ"...

| RazzyFUnik a răspuns:

Manager = a administra a conduce
oin viata de zi cu zi noi suntem managerii nostri
platim facturi muncim cumparam manacare ne decidem concediul etc
in orice firma exista cel putin un manager

| ghiCIne a răspuns:

Managementul reprezinta activitatea și arta de a conduce; cu alte cuvinte, ansamblul activităților de organizare, de conducere și de gestiune a întreprinderilor.