| SaveTheNature a întrebat:

Ce fel de oameni sunt antipatici pentru voi?
Ce fel de oameni sunt simpatici pentru voi?
Dati si exemple daca dorititongue

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Orice sentiment de antipatie fata de orice alta persoana vine din frustrare si conservatorism.Ala e asa, aia face asa, ala e nu stiu cum ...toate astea vin din incapacitatea noasta de a accepta oamenii asa cum sunt, cu defecte si calitati.Nu am antipatii, am doar persoane pe care le evit.Si nu ca as avea ceva cu ele, din contra, daca as fi avut, rezultatul ar fi fost tot 0.

10 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Ce majoritatea cataloghează ca antipatic pentru mine este simpatic și invers.
Deci gândește-te cine îți e ție antipatic și sunt 90% ca mie să-mi fie simpatic.

| Paulla a răspuns:

Antipatici îmi sunt: ţiganii, misiognii, misandrele, homofobii, agramaţii, cei care încearcă să fie altceva decât ce sunt, maneliştii, piţipoancele şi cocalarii, habotnicii, îndoctrinaţii, retardaţii, cretinii şi cred că lista poate continua dar nu-mi vin acum în cap alte specimene.
Apreciez oamenii care spun ce gândesc, atâta timp cât sunt inteligenţi, care nu sunt creduli, care ascultă muzică bună, cărora nu le pasă de părerea celor din jur şi lista poate continua, dar îmi e lene mie să o termin.

| SindyR a răspuns:

Antipatici imi sunt oamenii mincinosi, distanti, mandrii, egoisti, rautaciosi, misogini, iar cei simpatici sunt cei care iti sunt alaturi, cei care incearca sa te inveseleasca cand esti suparat, cei care iti dau un sfat care merita toti banii, cei care iti ofera tot sprijinul pe care il pot, un om pe care te poti baza. Bafta!

| Downfall a răspuns:

Eu cred depinde de fiecare dacă consideră o persoană ca fiind antipatică sau simpatică.
De exemplu, eu nu prea suport oamenii lăudăroşi şi care se cred superiori celorlalţi, deci îi consider antipatici...dar cei care sunt aşa ca ei, la fel de lăudăroşi, aceia îi vor considera simpatici, deci până la urmă depinde de preferinţele fiecăruia, să zicem aşa...
Dar, ca să-ţi răspund mai exact la întrebare, pentru mine oamenii antipatici sunt cei lăudăroşi, mincinioşi, falşi, încrezuţi, cei proşti...
Iar, simpatici îmi sunt cei simplii care nu încearcă sa demonstreze ceva sau să impresioneze, cei care sunt lângă mine la bine şi la greu şi pe care ştiu că pot conta întotdeauna, cei sinceri, cei cu capu' pe umeri, cei buni care au cu adevărat caracter...şi aşa mai departe...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am antipatii decât pentru oamenii care fac niște lucruri care mă privesc în mod direct pe mine.Și asta din răutate. În rest,fiecare poate să fie cum vrea :fițos, frustrat,nervos, egoist, mândru...are dreptul să fie cum vrea.Îmi sunt simpatici toți oamenii zâmbitori,prietenoși, comunicativi, care vor să facă ceva pentru ei și pentru cei din jur. Fiecare este așa cum vrea, iar felul în care este un om nu trebui să îl facă antipatic pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu imi esti antipatic pentru ca esti ipocrit / imi plac oamenii care gandesc

| NoPersonMe a răspuns:

Cei antipatici pentru mine sunt cei care cred ca lumea se-nvarte in jurul lor,egoisti,nesimtiti etc
Iar cei simpatici sunt cei cu care ma inteleg,cei care nu ma vorbesc pe la spate, imi sunt alaturi la bine si la rau, plangem impreuna dar si radem impreuna.