| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de satelitul "Cavalerul negru"?

4 răspunsuri:
| 6684464 a răspuns:

Este posibil sa existe extraterestii care ne studiaza si sa nu ne spuna(cei ce stiu) pentru a nu ne panica si a incepe sa urâm armata/CIA/etc. pentru ca nu vor sa faca nimic.
Daca ar exista, ei ar sti ca nu au ce sa faca impotriva lor, sau daca fac s-ar putea sa existe consecinte grave.

Pot sa cred si ca nu exista extraterestii, un exemplu ar fi ca pe Marte nu sunt nici macar bacterii; alt exemplu ar fi ca suntem singurul "animal"(ca specie) care a reusit sa construiasca un robot/lucruri ce produc electricitate/etc.

| Ssssmokin a răspuns:

Mai sincer eu nu cred in fantome, extraterestrii etc. Deoarece multe sunt trucate in PhotoShop, AE si alte programe.
Eu zic ca ar putea fi si un avion "Spirit" http://imgur.com/82rIQoe.
Stiu ca am vazut mai demult pe National Geografic sau Discovery, despre un avion ca acesta sau asemanator care a ajuns aproape pana in spatiu(la marginea orbitei).

| Porcusorul a răspuns:

Este un mit. Nu exista in realitate. Pozele cu acel satelit inexistent sunt, de fapt, cu un material termic pierdut in timpul unei misiuni in spatiu a unui astronaut. Incidentul fusese raportat de catre acel astronaut cu ceva timp inainte sa apara pozele.

Răspuns utilizator avertizat