| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți despre biorezonanta ca medicina alternativa?
Eu mi-am luat un aparat de biorexonanta Quantum Analyzer (Qmr)de pe Ali Express de 77 euro care face doar analize pe baza undelor electromagnetice emise de celulele corpului, ma rog bazata pe teoria și metoda de funcționare biorezonantei magnetice și vad ca rezultatele care imi ies cu acest sunt aproape similare cu cele câte mi-au ieșit la analizele de sânge uzuale cate le face toatăumea.Acum nu știu ce sa zic.Voi ce ziceți? Se pare ca și metodele astea de medicina alternativa funcționează cât de cât unele dintre ele și se pare ca biorezonanta e o metoda adevarata.Nu ca fac reclama doar mi-am cumparat acel aparat pentru ca am fost foarte curios sa vad cum stau cu starea complexa de sanatate a corpului meu. Numai ca acest aparat nu trateaza ci doar face analize medicale de asta e și asa de ieftin fata de cele care și analizează și trateaza.Nici eu nu prea aveam încredere în asa ceva dar culmea ca rezultatele se potrivesc spre uimirea mea și nu înțeleg de ce unii sustin ca e o vrăjeală ca eu am văzut ca rezultatele la analizele de la aparatul de biorezonanta coincid foarte asemănător cu rezultatele de la sânge.Mai exact am valori mari la amândouă modalitati de analize(biorezonanta deci si analize de sange uzuale)la același tip/indicator/nume de analiza, valori mici la fel la amândouă la aceiasi indicatori de analiza și valori mici la amândouă la aceiași indicatori de analiza.
Voi ce ziceți?
Ce părere aveți de biorezonanta in general?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Ai dat cu banii in vint laughing eu cam aia cred. Am facut si eu asa, desi din ceva experienta avuta cindva aia arata ca aparatul respepctiv ar face si drege, cand colo, am luat tapa laughing

Eu am luat un aparat de ala ce faci impulsuri electrice, cand ai operatii, rupturi de oase, muschi etc.
Cindva ceva ani buni in urma am avut ceva tendoane taiate la 2 degete, mi sau pus la loc, apoi voiau sa ma opreasca sa fac recuperare, ca altfel no sa pot misca mina.

Eu am zis n-are cum, eu is zmeu, am plecat acasa, am dat atela jos si misca mina daca mai poti laughing
Doctorul o zis daca nu vreau sa fac recuperare de asta fizica, sa merg la nu stiu ce clinica si sa imi faca cu curent.

Am fost am facut vreo 4-5 sedinte si dupa pur si simplu mi-am revenit miraculos.
Acu dupa anii astia, am aflat ca am un ligament de la genunchi rupt, dar rupt total si ca ar fi rupt de ani buni.
Doctorii au ramas nitel surprinsi, m-au luat mau rotit, mau invirtit, ma refer la genunchi, ma doare? Nu ma durea nimic, mergeam normal, am mers atitia ani normal, jucam si oftbal,. alergam, rupeam norii, saream de pe acoperisuri si alte minuni, fara nici un simtom.

Au zis asa ceva nu exista.Zic uite ca eu is aici, si asa mau operat.Am zis ca ma recuperez usor, hai sa ma duc la recuperare fizica, acolo pfff lent de tot, asa am ajuns sa le zic ca imi iau scula de aparat cu curent si le arat eu lor laughing

Am aluat aparat cu curent am pus, nici pomeneala sa faca ceva, am luat tapa, asa si la tine, nu faci nimic cu aparatu ala, bani irositi, singuru avantaj le faci vinzare alora laughing

Tot la exercitii am ajuns, am cunoscut si alti oameni care au patit la fel, i-am intrebat, surpriza au spus ca atunci cand s-a intamplat nu au mai putut merge deloc

Asta m-a pus rau pe ginduri, adica eu cum de am mers. Pur si simplu am mers cand sa intimplat.Am facut o miscare brusca si rasucita, atunci s-a rupt si meniscu si legamentu.
La operatie de menisc o zis ca gata a rezolvat,, ligamentu nu lo vazut.Dar atunci cand so intimplat, am stat nitel jos la pamint, vreo 4-5 min, dupa m-am ridicat si am mers ca si cum nimic nu-s e intimplase.

Acyu am facut un rmn ca ceva ma supara acolo si asa am descoperit,
asa am ajus sa iau acest aparat care eu credeam ca si tine ca o sa faca minuni laughing Bine e altceva dar tot aparate is.

Si eu la mine la mina am vazut pe propia piele ca s-a facut bine fara exercitii fizice, dar uite acu nici urma laughing

1 răspuns:
| randomuser009 a răspuns:

Poate fi o coincidenta, incearca macar pe inca 2 3 persoane, si vezi daca sunt identice. Mergi la parintii tai, si fa la fel, dar ai geija ca analizele sa le faci in aceeasi zi in care testezi cu aparatul, nu analize de anul trecut, deoarece trebuie sa astepti, faci cu aparatul, in ziua recoltarii, nu dupa o luna dupa, sau dupa ce primesti rezultatele, daca vrei sa fie mai corect.