| Theo94 a întrebat:

Ce parere aveti despre Mihail Neamtu?
Cica Mihail Neamtu este modul in care o persoana needucata isi imagineaza ca arata un om destept cel putin in majoritatea cazurilor, imbracat la costum, cu ochelari, are un vocabular bogat dar nu stie sa il foloseasca cum trebuie.

"Mihail Neamțu (n. 16 aprilie 1978, Făgăraș, Brașov, România[15]) este un scriitor, teolog și om politic de dreapta din România. A fondat Partidul Noua Republică și este membru al Partidului Mișcarea Populară (PMP)." (Cica numai este in PMP)
https://ro.wikipedia.org/wiki/Mihail_Neam%C8%9Bu

https://www.youtube.com/watch?v=sWjOML4PrQM&ab_channel=T VR

https://www.youtube.com/watch?v=w_PMw2GWidc&ab_channel=T udorDunks

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Dacă e să mă refer la părțile lui bune, este un om citit, cultivat; indiscutabil. În alte privințe, mai are de lucrat. De exemplu, când se implică în probleme teologice, cred că joacă puțin teatru, ceea ce nu e în regulă.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Inca un crestinopat... il urmaresc pe Telegram. Ca si caz de studiu, si sa mai rid uneori. Nu de alta, dar i-as aduna pe cei ca el si le-as face o zona proprie. Inconjurata cu garduri electrice.

| aditimus a răspuns:

Nu cred ca totusi un pusti care doar asa la o scurta cautare citeste doar ce spun altii despre el isi poate face o impresie cine este Mihail Neamtu.
E un om cu credinta si cu mult curaj cum ar trebui sa fim cam toti de pretutindeni

| LordCristobal a răspuns:

Nu e genul de politician care imi place, e un George Simion mai moderat.
Mie nu mi-a placut ca l-a sustinut pe Basescu.El vrea sa demonstreze ca e un om de dreapta autentic si providential dar in esenta e un mare papagal care vrea sa dea in spectacol tot timpul.

| EestiSodalane a răspuns:

Nu am nicio parere pentru ca nu-l urmaresc. Din partea mea să fie sănătos. N-am auzit să zica lucruri rele sau greșite, dar personal nu mi se pare interesant.