| tigtrfgfcyhf6yf6 a întrebat:

Ce se intampla daca bagi in priza un creion sau ceva de metal? Intreb de curiozitate nu ca as vrea sa incerc.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Daca bagi un creion(de lemn)nu se intampla nimic. Daca bagi ceva metalic te vei duce in lumea celor drepti. Daca bagi la faza.La nul nu se intampla nimic. Apropo, cati ani ai?

| suffarstar a răspuns (pentru darrio2007):

Creionul contine grafit care este bun conducator de curent. Daca pune degetul pe capatul celalat s-ar putea sa-si faca parul Afro.

Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Pai daca bagi in faza, inima bate de vreo 50 de ori se secunda, te carbonizezi, flicul pe spate si la garsoniera cu tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Te electrocutezi şi poţi muri!
Stai cuminte, nu fă prostii din astea, te costă scump viaţa!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carbunele din mina creionului poate avea o conductivitate electrica ridicata.Cauta un creion clasic cu mina neagra si poti face un arc eletric de toata frumusetea.Asa ca, nu baga nimic in priza, pana nu intelegi proprietatile materialelor din care este confectionat.
Disclaimer!
In caz de crapa, moare, il gaseste SMURD-ul prajit, eu nu imi asum nicio responsabilitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Devii miliardar.

| MrAnderson a răspuns:

Depinde...daca creionul e complet uscat, n-ai nimic.
Am incercat eu cand eram mic cu un compas, si mi-am zburatacit si freza, si am dat jos si toate sigurantele din scoala.

| Ghinea_Alin_1998 a răspuns:

Daca bagi creionul nu se intampla nimic. Lemnul fiind rau canducator de curent electric.Dar daca bagi metal e mai grav.iti dai tu seama cand te duci colo sus. Daca bagi la nul nu se intampla nimic ca pe acolo nu trece curent electric.dar pe faza da

| alesarumarianiftode9 a răspuns:

Te curentezi. Iei foc și vin pompierii.