| FuckinShit a întrebat:

Cea mai importantă regulă a vieții?

Răspuns Câştigător
| Sentinel a răspuns:

Traieste clipa. Acest lucru include renuntarea la trecut (deoarece numai in trecut exista suferinta, omul nu ar suferi daca nu s-ar intoarce in trecut sa-si aduca aminte necazurile) si renuntarea la viitor (deoarece numai in viitor te amagesti proiectandu-te ca fiind fericit, acest lucru insemnand automat ca tu acum nu esti fericit si nu te simti bine asa cum esti.A te proiecta in viitor exagerat inseamna disconfort si neliniste pentru ca tu nu ai acum ceea ce proiectezi in viitor; este o scindare o automutilare sufleteasca psihica spune-i cum vrei). Traieste clipa inseamna sa fii aliniat cu Viata asa cum este ea sub toate formele manifestata : oameni, pasari, obiecte, lacuri, munti etc. Observa! Fii tu insuti, fii una cu Tot ceea ce Este si te vei regasi.

25 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Sa stii cand trebuie sa aplici regulile (nu exista doar o regula, pentru ca exista mai multe stiluri de viata), asta-i cea mai importanta, ca degeaba aplici teorema lui Pitagora intr-o ecuatie de gradul 2.

| harciog a răspuns:

Asculta-ti instinctul mereu dar in mod special cind toata ratiunea lumii iti spune ca s-ar putea sa gresesti.

| Klepto a răspuns:

"Se zice ca viata este grea, nu corecta", "Ar putea fi si mai rau" si "Sa te doara unde nu bate soarele de tot".
Fiecare cu legile lui, doar eu sunt mai special si am aberatiile astea, plus ca-s lacom si nu pot sa am doar una si nu-mi place superlativul de la nimic.

| DorelSudoru a răspuns:

Distruge sau vei fi distrus

| DianaScorpio a răspuns:

Viata are mai multe reguli importante, nu doar una. Sunt persoane care se ghideaza dupa una anume considerand-o cea mai importanta, insa nu toata lumea, iar la cei care o fac, este diferita in functie de felul lor de gandi, de a intelege, de a simti, etc.

| elasexygagica a răspuns:

Omu trebuie sa se reproduca

| itscloudyoutside a răspuns:

Nu te lasa manipulat de nimeni.

| PosteXD a răspuns:

So traiesti din plin, ai doar una!

| Deny1333 a răspuns:

Fără reguli.

| giuly a răspuns:

Să încalci cât mai multe reguli.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Regula no.1 pentru mine este cea de a fi OM. De a castiga respectul celor din jur, de a avea prestanta oriunde ai merge, de a spune mereu adevarul (se mai intampla sa minti si apoi nu mai stii cum ai mintit), de a oferi ajutorul celor apropiati si de a fi alaturi de ei in momentele grele.Increderea se castiga atat de greu si se pierde intr-o clipita.Si sa inchei intr-un spirit de gluma iti spun legea lui OM (Ohm): Esti OM cu mine...sunt om cu tine! Succes!

| IrinaIvashkov a răspuns:

Buna:
Nu`ti lua niciodata viata, chiar daca e grea e un dar nepretuit de la Dumnezeu
Traieste`o cu zambetul pe buze atunci cand sufletul iti plange
Nu te plange cand ai probleme mici, sunt unii care ar vrea sa aiba probleme.
In toata viata ta iubeste din plin pei cei dragi si pretuiestei precum o comoara

Succes!

| itscloudyoutside a răspuns (pentru IrinaIvashkov):

Sincer, eu nu cred ca exista om pe planeta asta care ar vrea sa aiba probleme.

| IrinaIvashkov a răspuns (pentru itscloudyoutside):

Buna

Nu cred ca te`ai prins eu ma refeream la decedati

| TheFreak a răspuns:

Viata nu e la fel de frumoasa daca o traiesti dupa o regula.

| Trolli a răspuns:

Fa ceea ce-ti place, ceea ce simti.
Respecta si vei fi respectat.

| bunker a răspuns:

Nu exista nici o regula. Just try to be free.

| Jolley a răspuns:

Sa o traiesti din plin si sa te bucuri cati poti de ea.
SA nu te caiesti mai tarziu ca nai avut timp sa te bucuri de unele momente care nu leai tratat cu multa importanta.

Viata e ca o floare care daca nu o mirosi la timp sai simti parfumul se ofileste si nu o vei mai putea vedea niciodata.

| DCSHOE a răspuns:

Nu te lasa manipulat de ceilalti si distreaza'te la maxim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supravietuirea.

| RFE a răspuns:

Traieste-o (fara sa abuzezi prea tare de ea) /a traii nu inseamna doar a respira

| Domino a răspuns:

Sa nu-ti tai venele... happy

| Lillyth a răspuns:

Carpe diem! (Traieste clipa)

| Stefanooo a răspuns:

Cea mai importanta regula a vietii... SA iubesti cred eu.

| DoTz1A a răspuns:

Traesteti clipa,traeste asa cum vreai,bucurate,iubeste, incalca regulele, pentru asta ne este data viata de a profita de ia chiar nu importa ce spun cei din jur!