NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Citeam întrebarea din oracol "Crezi în reîncarnare?" (cuvântul "reîncarnare" putând fi înlocuit cu orice altceva).
Există o diferenţă între a crede în ceva şi a presupune ceva, a spera în ceva. Care este acea diferenţă (ca să ne lămurim cu toţii, căci mi se pare că deseori cuvântul "cred" este înţeles şi folosit greşit)?

65 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns (pentru Alphawolf):

Daca iti dau niste filmulete de pe youtube despre telepatie, si experimente stiintifice, etc. te uiti?

| Alphawolf a răspuns (pentru Radu284):

Da, am sa incerc...

| Radu284 a răspuns (pentru Alphawolf):

Good :)
Incearca-l intai pe asta: http://www.youtube.com/watch?v=2MOzlSF0a8M

| Ðσℓℓ a răspuns:

Pana la urma e o intrebare stupida ce conteaza?

| sabin89 a răspuns:

O colega mi-a zis ca am pantofi frumosi. Ce credeti, ma placethinking
NOname, sper sa nu te superi ca venii si eu cu o 'balarie'. Si asa e cam la spartul targului, ca subiectul s-a epuizat (cred; spre norocul meu, ca nu trebuie sa ma chinui eu sa mai caut un raspuns)confused