| GulDan a întrebat:

Crede-ti ca extraterestri sunt o inventie sau ca exista? De exemlu Budd Hopkins am auzit ca avut intalniri de gradu 3 cu extraterestrii. O fi adevarat?

14 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Exista, crezi ca omenii din orasul vecin exista?

| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu cred ca e adevarat ca exista extraterestrii.
Oamenii ar fi tampiti sa is imagineze ca sunt singuri in tot Universul.
Daca extraterestrii s-au aratat sau au comunicat cu oamenii, nu stiu, nu mi s-a intamplat niciodata ceva de genul asta. Si toate zvonurile astea nu pot fi probate de oameni. Poate sa zica oricine ca a vazut un extraterestru, poate sa arate poze, sau alte chestii, dar toate pot fi trucate, si eu una nu cred pana ce vad.

Exista mari sanse sa fie extraterestrii. Nu neaparat omuletii verzi cu nave spatiale. Poate doar fiinte subdezvoltate. Viata se adapteaza la mediu, nu mediul la viata.

O seara frumoasa!

| Kaℓi a răspuns:

Eu cred ca e adevarat, am auzit ca si Jonathan Archer a avut intalniri cu ei!

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Este o emisiune interesanta pe History chanel, o urmaresc uneori, incearca sa dovedeasca existenta extraterestilor si felul in care ne-au influentat acestia de-a lungul istoriei...
Emisiunea se numeste "Extratereştri antici" este si in seara asta la 21:00.

| Lizzu a răspuns:

Da, cred ca exista dar nu omuleti verzi si cu antene ci alte forme, posibil foarte asemanatori noua dar cu starea de constienta mult mai extinsa; pot folosi telepatia si teleportarea cu usurinta. Eu cred ca exista pentru ca ar fi ciudat sa fim noi singurele fiinte din Universul asta mare..ar fi incorect fata de alte civilizatii. Sunt multe planete si galaxii, si sigur pe unele din ele se gasesc civilizatii si popoare mai mult sau mai putin evoluate decat noi happy

| greyhound a răspuns:

Extraterestrii (asa cumii stim noi) nu exista in schimb forme de viata extraterestre, da

| HueyFreeman a răspuns:

Universul observabil contine 170 de miliarde de galaxii. Mi se pare o aroganta infinita sa sustii ca planeta ta este mai speciala.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Apuci tu si 25 de ani, nu-ti fa griji...ca nu scapi tu asa repede happy.
-Numai bine.

| cooldreams a răspuns:

Extraterestrii exista. Ce naiba, doar n-om fi noi buricul lumii?! E greu de crezut ca din miliarde si miliarde de planete nu s-ar mai gasi inca una populata, asa ca a noastra. Poate ca, intr-adevar, extraterestrii n-or fi ce ne asteptam noi: niste omuleti verzi cu capul mare, scunzi, cu patru degete sau mai stiu eu ce. Nu stiu ce sa zic de monumentala afirmatie a lui Sir Hopkins. Nu spun ca minte, dar hai sa fim seriosi. Ce e asa de greu sa pretinzi ca te-ai intalnit cu un ET si mai si faci pe photoshop o poza cu el cand te tine in brate sau face experiente pe tine?! (eventual mai si zambeste, nu?)

| BuGz a răspuns:

Spatiul este in Expansiune. niciodata nu vom sti cu siguranta daca exista ceva acolo in indepartare. practic in Infinit!
Dar dupa parerea mea daca exista VIATA pe TERRA de ce sa nu existe si pe alte planete, asemanatoare cu TERRA...
Gen o planeta noua descoperita acum cativa ani ( Olimpus ) are atmosfera are precipitatii si are si aproape aceleasi caracteristici ca ale pamantului. Dar oameni sau alte creaturi ( specii ) nu pot locui acolo deoarece sunt furtuni ENORMICE permanent! Ploua viscleste tuna fulgera. nici ei snu mai stiu rolling on the floor!
Momentan aceasta este cea mai apropiata planeta de pamant care are aceleasi caracteristici ca si el!
In univers exista probabil un infinit de planete asemanatoare. Acuma sa nu inceapa cineva! Ca am auzit uni spunand ca universul are o limita si daca am depasit acea limita intram intr-un "Univers paralele " In bine sa rau!
Mai pe scurt daca pe Terra exista viata, ar putea exista oriunde!

| SovietMarshalPeter a răspuns:

Exista cum sa nu,nu uramresti vreun discovery, n-ai auit relatarile lui Stephen Hawking despre ei, exista a declarat si unele agenti, aia nu inseaman ca ni le si desvaluie corpurile, clar ca le folosesc pentru tehnologia militara(OZN-urile).

| HVI a răspuns:

Daca inca nu se stie cu siguranta existenta lor nu putem afirma ca nu exista. Spatiul e imens.

| daniel18 a răspuns:

Adevarat nu o fi, dar probabil in alte galaxi indepartate s-ar putea.