| klau95 a întrebat:

Credeti ca basescu va creste iar pensiile, salariile, alocatiile.etc

11 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Ce dobitoc de robot, nu mă lasă sa răspund simplu. Nu.

Apache
| Apache a răspuns:

Toata lumea vrea cresteri...dar nimeni nu se gandeste daca e posibil!
Daca e sa creasca salariile, atunci o sa inghete mai tarziu ...si o sa ajungem mai rau decat in grecia
Dar nu va ganditi la chestiile astea...
Toate masurile luate de guvern chiar daca erau dure, erau necesare... daca nu le luau atunci Romania intra in imposibilitate de plata
Ca sunt niste scursuri ordinare...e adevarat, dar sunt si aspecte unde chiar nu aveau ce face

| mgtow a răspuns:

Te inseli omule, posturi de munca inca mai sunt dar trebuie sa cauti bine nu astepta ca asa nu gasesti nimic. Du-te la biroul de somaj si acolo vezi cateva oferte doar depinde de orasul in care stai pot fi putine sau multe, unde locuiesc eu sunt oferte la greu.

| klau95 explică (pentru mgtow):

Am modificat intrebarea laughing mi se parea prea prosteascasad

| mgtow a răspuns:

Cine stie, poate le va creste (in caz contrar ori va fi revolta la casa parlamentului) sau daca un destept e in stare sa ia o pusca cu luneta si sa-i execute pe Boc si Basescu de pe un bloc din capitala s-ar modifica legiile in Romania.

| Woodenpints91 a răspuns:

Ce legatură are băsescu cu pensiile, alocaţiile şi salariile? El este doar o marionetă uşor de manipulat.

| GusWaters a răspuns:

Aham.Si marmota invelea ciocolata in staniol.Si chiar daca ar incerca,ipotetic vorbind,salariile sau pensiile ar fi o masura populista, care ar destabiliza economia tarii, pentru ca deja e destul de riscant sa incerci sa iei astfel de masuri.Mai pe scurt,fie ca le-ar mari, fie ca nu, tot suntem dusi la dracu!

| MortemAeternum a răspuns:

Nu basescu le tine oprite. Si daca societatea este neperofrmanta si nu produce, de unde naiba vrei sa creasca? Mai ales ca de la presedinte, pana la ultimul functionar se fura intr-o veselie...
Asa conducatori, asa popor, ne reprezinta perfect.

| ioanaisfetcu a răspuns:

Nu.

| fosnet a răspuns:

Vor creste anul acesta; e directiva C.E

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar face o prostie mai mare decat el insusi. daca vrea intr-adevar sa reformeze si sa echilibreze societatea si Romania sa pluteasca iar precum vasul cel bun si frumos, sa faca bine sa o echilibreze.ala grasul care era in spatele celui slab,sa coboare, sa meaga pe jos, fiindca uite de atata grasime era sa moara in spatele celui slab.eu zic sa-i dea de munca celui slab, mai mult ca ala e invatat saracul.dar cel gras sa manance mai putin sa aiba si cel slab putere de munca. daca cel gras mananca prea mult, vor muri amandoi.si basescu ce va face? va coduce vaporul singur? unde? intelegi klawlwe? ce vreau sa spun? basescu vrea sa echilibreze.dar nu toti vor.fiindca nu gandesc.