| DEBrown a întrebat:

Credeti ca exista lucruri care devin posibile pe baza "magiei"? Sau in special credeti ca exista magie?

11 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Biserica crede in farmece, in blesteme, in magie ca fiind lucruri necurate, ale celui rau.Asa cred si eu.Nu sunt lucruri curate, pure si care au legatura cu binele. Dar exista.Numai bine!

Apache
| Apache a răspuns:

Eu cred ca exista! as vrea sa ii pun pe astia care se bat cu pumnul in piept ca nu exista magie sa citeasca o incantatie satanista intr-o casa bantuita la miezul noptii! ...doar sa vad cati mai au sange in ei!

| danut a răspuns:

Absolut, exemplu concludent este cunoscutul magician Iozefini care pe langa trucurile de circ se folosea si de practici oculte fiind cunoscut ca practicant al Satanismului (Spiritism) si apeland frecvent la fortele ce stapanesc aceste elemente.

| DorelSudoru a răspuns:

Incercam cate ceva si pe urma vedem daca exista.Eu cred ca nu existalaughing

| Bunny a răspuns:

Magia e de fapt sugestie negativa.Persoanele care se ocupa cu asa ceva fac asta de mici si se concentreaza in mod absolut pe acel lucru.Magia e doar o denumire a sugestiei.Persoanele care fac acest lucru sunt invatate de mici cum sa isi controleze mintea si sa si'o pastreze limpede.Pacat ca avand aceste calitati majoritatea se folosesc sa faca rau. Sper ca te'am ajutathappy.

| GyeBaek a răspuns:

Da exista dar dar nu vine de la oameni, uni zic ca sunt energii care vin din ei, dar aceste energii nu sunt umane.magia presupune o colaborare cu demoni.

| pwp a răspuns:

Nu cred ca exista magie...
cel putin mie nu mi s-a intamplatbig grin

| Fifylici a răspuns:

Sincer eu cred ca exista ambele feluri de magie si neagra si alba. Uneori se intampla anumite chestii pe care multe creiere omenesti incearca sa le dovedeasca dar nu reusesc.Eu zic asa ce nu reuseste un "robot" uman sa dovedeasca este mai bine sa fie asa.Anumite chestii niici macar nu trebuiesc dovedite.
Parerea mea.

| Comoaracasei a răspuns:

Magia exista, dar nu in acea forma extrema de poveste.
Depinde de evolutia interioara a celui care o practica si daca ajungem sa vorbim de un maestru, magia (mai bine spus intelegerea acestuia asupra lumii si implicarea sa) poate depasi si cele mai dure asteptari ale oricui. Oricum, noi la nivelul la care suntem, nu avem cum sa percepem sau sa intelegem cu adevarat ce e magia si nici atat natura sa faptica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista.sotia mea se pricepe.cum prinde un ban in mana cum dispare.banul,nu sotia.

| Fredo a răspuns:

Nu exista!