| Creioane COlorate:)) a întrebat:

Credeti ca in 2012 va veni sfasitul lumii nu stiu ce sa mai cred :-s

Răspuns Câştigător
| nicko_6736 a răspuns:

Normal ca nulaughing cum poti crede asta?
Dumnezeu ti-a dat viata...
doar el stie cand va fi sfarsitul...nici ingerii nu stiu...doar el(EL ESTE UNIC)
nu te speriahappy
pa pa:*:*:*:*:*:*:*

22 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Teoriile nu prea spun de sfarsitul lumii ci de o schimbare majora la nivel astral, spiritual, planetar, climatic etc.Deci eu cred ca va fi o schimbare majora in omenire nu moartea noastra. Daca te documentezi mai intens vei afla ca nu prea se vorbeste de sfarsitul lumii ci de un eveniment sau schimbare majora.Numai bine

| mihaibrasov a răspuns:

Eu am citit opinia unui om care pot spune ca si-a dedicat viata lucrurilor ce nu tin de natura obiectiva. Are cunostinte vaste legate de paranormal, spiritualitate, credinta, radiestezie, meditatie, metafizica (etc.) si a spus ca in 2012 nu se va intampla nimic de gen catastrofa naturala (asa cum se tot povesteste). Singurul lucru care se va intampla (si nu in 2012, ci in preajma acestui an) va fi o schimbare spirituala a oamenilor, dar care se va vedea doar in timp. Gandeste-te ca de ceva vreme lumea a inceput sa isi puna intrebari, sa se indoiasca de multe lucruri, etc. Cam la atat te poti astepta. Nu va fi niciun sfarsitul lumii.

| thealchemist a răspuns:

Nu. e o prostie.

| katala a răspuns:

Fii serioasa! Sfarsitul lumii a fost prezis de mai multe ori; si in 2000 si pe 09. 09. 2009 si o sa mai fie. Stai linistita!

| Miauti a răspuns:

DAAaaaaa si vom murriiiiii si o sa ne iasa creierele iar animelel o sa ne manance...

Răspuns utilizator avertizat
| sinblade27 a răspuns:

In cel mai rau caz o sa avem o pana de curent mai lunga. dar oricum sunt obisnuit cu astia de la electrica deci mi-e indiferent

| raducu a răspuns:

Dar ce, trebuie sa crezi ca vine sfarsitul lumii?
Cand va veni, va veni.
In 2012 se va intampla ceva, nu chiar catastrofal, dar destul de mult incat sa ne afecteze pe noi, oamenii.

| alinutza_4400 a răspuns:

Nulaughing poti sa dormi linistita

| BalonashCuHeliu a răspuns:

Poate.Doar el stie.si in biblie scrie! citeste!laughing

| Frogie a răspuns:

Eu as vrea sa va spun parerea mea : Sfarsitul lumii nu vine intr-un singur an, sau intr-o singura zi. ci vine pe parcurs. Am ajuns sa cred ca da, suntem foarte aproape. Foarte multe cutremure, ploi, inundatii, eclipse, schimbarea climei.
Nimeni nu poate stii sigur cand va fi, si cum va fi.

| jakkk a răspuns:

2012 e o FARSA creată de francmasonerie cu scopul de a te atrage de la alte probleme grave ale omenirii și să te facă să gândești că oricum în 2012 murim toți și nu mai are rost să trăiești.

| Boniboon a răspuns:

Ce prostie! Cred ca e a mia oara cand vad intrebarea asta pe aici! Nu, nu va veni, sfarsitul lumii va veni exact cand ne vom astepta mai putin, se poate intampla chiar maine, numai Dumnezeu stie!

| missUsweety a răspuns:

Stai flex ca nu vine nimic... eu m-am speriat doar atunci cand au zis ca va veni sfarsitul lumii in 09 09 2009 ca era fix de ziua mea

| Klaudyw3 a răspuns:

Sfarsitul lumii a venit de cateva ori in ultima suta de ani big grin
Mereu exista asazisi profeti. In 2012 se crede ca va fi o schimbare a polilor magnetici ai pamantului ce va duce la un puls electromagnetic ce va distruge majoritatea aparatelor electrice dar nimic nu e sigur.

| memariuta a răspuns:

Eu vreau sa nu cred. Da nu reusesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poata spune cine`o vrea cand sau ca vine sfarsitul lumii. dar nimeni nu stie cand va fi cu adevarat, nimeni Altul decat Dumnezeu.atunci cand El va dorii sa puna capat lumii, sa traga cortina, atunci va fi Sfarsitulhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand va veni ne va anunta Bursu ca el ai cu filozofi si fenomene, si sa nu uitam de teoreme serioase dedicate ploi ca doar toata ziua vezi vreun nor ca na in Romania norii sunt la ordinea saptamanii, chiar a lunii!

| Ðida a răspuns:

Nu cred...si in 2000 trebuia sa fie laughing

| RobertVali111 a răspuns:

Nu vine, nu-ti mai fa griji, ca tot asa zic astia ca vine ca vine...in 2012 ii Euro 2012, cum sa vina Sfarsitul Lumii? laughing

| saiukarra a răspuns:

Nu inteleg de unde atita teama? sfirsitul sigur va veni ptr.fiecare,mai devreme s-au mai tirziu, intr-un mod s-au altul, intrebarea este cine va ramine? cine sunt alesii? pentru. ca trebuie sa recunoastem, noi il alegem pe Dumnezeu dar El este cel ce sorteaza si intr-un final alege.

| Nike31 a răspuns:

Pe 21 decembrie 2012, poti sa fii calma si maninci inghetzata ta preferata ca totul va vi bine. Sfirshitul lumii (universului) il stie doar 2 PERSOANE, care sint DUMNEZEU si FIUL SAU, si nu niste indieni (maya), care n-au putut opune rezistentza conquistadorilor.