| Anyta2000_8367 a întrebat:

Credeti ca va veni sfarsitul lumii in 2012? Eu cred ca este doar o pacaleala. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Normal ca este o pacaleala!
Doar fraierii o cred.

18 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca este o tampenie, nimeni nu poate sti cand va fi sfarsitul lumii, de altfel a mai fost prevestit de sute de ori pana acum (inclusiv pentru acest an). Numai Domnul poate sti, cei care au avansat ori avanseaza diferite date sunt niste impostori, care vor sa fie in centrul atentiei cu aceasta, neavand altceva de aratat lumii. Numai bine!

| Eღilia62 a răspuns:

Eu nu cred ca va veni in 2012. S-a mai zis ca vine si in 2000 si in alti ani si iata ca inca mai suntem pe Terra.Ce daca se aliniaza planetele in 2012, asta nu inseamna ca Pamantul trebuie sa dispara.Decat daca au planuit ei sa distruga planeta in 2012 sa ne demonstreze ca au prezis bine.Si faza cu calendarul mayas, cred ca mayasii aia s-au plictisit de facut atata calendar si s-au oprit la 2012, doar n-o sa faca calendar pana la anul 10000.

| PinkPanther a răspuns:

Oamenii de stiita isi fac griji deoarece in 2012 planeta noastra trece printr-o zona mai sensibila din calea lactee, dar nu se stie nimic sigur si mai exista si coincidenta cu calendarul mayas care se termina tot in 2012. O sa vedem atunci, desi eu tind sa nu imi fac griji in legatura cu asta, pana atunci toate sunt doar niste teorii. Pana atunci traieste-ti viata ca si cum fiecare zi ar fi ultima, nu stii sigur ce iti rezerva ziua de maine.

| trifescugabriela a răspuns:

Sfarsitul lumii nu este apocalipsa, este atunci cand Dumnezeu va veni pe Pamant. Si numai Dumnezeu stie cand va veni pe Pamant, asa ca vom trai si in 2012!

| trifescugabriela a răspuns:

Sincera sa fiu, cred ca daca ma duc la OTV si-l platesc pe Diaconescu sa ma dea la TV, pot spune ca am avut nu stiu ce viziune ca maine va fi sfarsitul lumii si unii prosti vor crede! Asa ca mergem cu Domnul inainte si vom vedea ce va fi... (Daca vom vedea, ca sigur sfarsitul va fi peste 1000000 ani)

| Mockingbird a răspuns:

Ca sa fie sfarsitul lumii este nevoie de ceva mult mai credibil. Dupa cum spun oamenii de stiinta ca vom trece intr-o alta dimensiune, iar polii geografici vor ajunge la punctul 0 si ca nu va mai exista timpul. Si mai era faza aia cum ca pamantul isi schimba directia de rotatie si soarele va rasari de la vest spre est.(asta fiind ceva care putem sa observam cu totii dupa 23 decembrie 2012 DACA E ADEVARAT.) E clar ca ceva o sa fie in univers si o sa aiba cateva consecinte minore asupra psihicului si multe altele. DAR chestiile astea sunt doar abureli. Daca maine se anunta pe tot mapamondul, ca un asteroid se indreapta spre pamant cu o viteza foarte mare si ca nu se poate face absolut nimic. CA ESTE POSIBIL ASA CEVA ORICAND, chiar si maine daca vrea D-zeu, Atunci Da Putem Sa Ne Facem Griji Ca Este SFARSITUL LUMII.

| Gumitzza5 a răspuns:

Nu cred.Dar a fost total bizar cand s-a zis la tv ca nustu de calendar din nustu ce tara s-a oprit pe 23 Decembrie 2012 thinking Acum ramane de vazut la fata locului daca murim sau nu kiss

| SMaricel a răspuns:

Vom trai si vom vedea...laughing

| OAANAM a răspuns:

In 20012 va fi ceva groaznic dar nu si sfarsitul lumii! Se vor schimba polii adica in locul polului nord va veni polul sud si invers! Dumnezeu hotaraste cand e timpul sfarsitului nu oamenii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni buni, Dumnezeu nu a creat lumea pentru a o distruge.Nu va exista nici un sfirsit.Pamintul nu va dispare niciodata; se va schimba doar modul de viata.Chiar credeti tot ce spun acesti cercetatori? Nu vedeti cit pot sa minta? Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ca o sa mori odata si o data, crezi? eu cred.ca asta nu mai e pacaleala. Dumnezeu nu minte.asa ca ori mori maine ori azi, ori in 2012 tot sfarsitul lumii e pentru tine.

| AvrilLivigne a răspuns:

Sfarsitul lumi va fi cand a vrea Dumnezeu nu cand zic si cand vor oameni de stiintahappy

| Daria163 a răspuns:

Sincer eu nu cred.Numai Dumnezeu stie cand va fi sfarsitul lumii. Poate sa vina eclipsa si in aceasta secunda. Dumnezeu a facut aceasta lume ca sa ne bucuram de ea.Eu nu cred.De unde stie cel care a zis ca pe data de x va fi sfarsitul lumii? FUNDA?

| miky_9667 a răspuns:

Pffff sfarsitul lumii? asa s-a spus si in 2000 ca vine si nimic.Deci e doar,, o pacaleala''. Poate ca vor fi niste cutremure incendii sau alte catastrosfe... dar in nici un caz nu cred ca vine sfarsitul lumii, aste-s aiureli

| antoniaaaa a răspuns:

Eu mor de frica:-ss inainte ma gandeam mereu la asta ba chiar imi era teama sa mai raman singura ca ma gandeam mereubig grinbig grin vom vedea atuncicrying

| Pisicutza_3550 a răspuns:

In 2012 nu este sfirstul lumi,atunci va fi doar o mica schimbare adica nu va mai merge internetul,telefoanele mobile, radoul, televizorele pentru citeva zile. Poate pentru unii va fi sfirsitul lumi pentru ca nu vor rezista fara acestea

| Offelia a răspuns:

Nu cred că va veni, însă cred că oamenii se plictisesc așa de tare uneori încât simt nevoia să se ambaleze, să-și găsească ocupații absurde. Ca pregătirea pentru "sfârșitul lumii", în cazul ăsta.
Iar ăia care nu se plictisesc și tot cred, sunt fanatici și "au primit semne de la Dumnezeu" că în 2012 va veni și îi va duce pe "cei buni" în rai și pe "cei răi" în iad. E chiar inocentă ideea asta, dacă te uiți la ea dinafară. Comici mai sunt oamenii ăștia, nu crezi?

| catan2011 a răspuns:

Este o pacaleala.