| SaveTheNature a întrebat:

Credeti ca omenirea se indreapta catre autodistrugere? sau mai degraba conservare si evolutie?

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Evolutia oricum isi va urma cursul pina in momentul cind ne vom distruge.Amindoua merg mina in mina.

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cred că într-o oarecare măsură și una, și alta. Depinde din ce perspectivă privim.

| shadovv a răspuns:

Evolutie pe plan tehnologic, stagnare in prostie si raportandu ma la Romania: involutie pe plan ideologic.

| Shammal a răspuns:

Evolutie dincolo de orice imaginatie! big grin e atat de entuziasmant sa traiesti timpurile asta! big grin

| WR104 a răspuns:

De conservare puteam vorbi acum cateva sute de ani, suntem in plina era a evolutiei.Autodistrugere? Cred ca vine o data cu evolutia este un efect secundar.Acum avem o singura sansa. evolutia sa fie mai rapida decat autodistrugerea.

| 0rlando a răspuns:

Evoluție, evident. Numai că o evoluție distructivă. Se investesc anual mai mulți bani în dezvoltarea unor noi tehnologii pentru arme, decât în sistemul de sănătate. La noi se investesc 400 de milioane de euro în catedrala neamului, bani cu care poți deschide 4 spitale.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Autodistrugere.
Uita-te in jur si o sa vezi ca asa e.

| RAY a răspuns:

Evolutie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spre autodistrugere, ofc.

| 1Mihai1 a răspuns:

În afară de autodistrugere, mai există şi un alt "factor"...

| mihaitaLGP a răspuns:

Nu stiu din care punct de vedere se conserva.

De evoluat clar evolueaza chiar daca nu imi dau seama in ce sens.

| OmuFoarfeca a răspuns:

Clar catre autodistrugere

| victorr_3274 a răspuns:

Autodistrugere, pentru ca oamenii sunt egoisti si se gandesc doar la binele lor si la buzunarele lor. Dar nu si la generatiile urmatoare.

| ildiko77 a răspuns:

Da,ma bucur ca mai cineva in afara de mine chiar si spune lucrul acesta! doar prin credinta omenirea ar EVOLUA, sa speram!