| Vernusio a întrebat:

Credeti ca omenirea va ajunge la distrugere?(sau autodistrugere)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ca sigur. Din cauza razboaielor economice, politice, dar mai ales religioase. Este nevoie doar de o racheta nucleara de la care sa inceapa totul (al treilea razboi mondial). Asta ar duce la disparitia speciei umane cu siguranta, nu imediat, ci in timp. Mai exact "al treile razboi mondial" se desfasoara deja pe toate cele trei categorii mentionate mai sus. Acum sa vorbim de intreaga planeta. Deja exista incalzirea globala, globalizarea (emigrarea, etc...). Lumea chiar si acum este intr-un proces de autodistrugere fara sa iti dai seama (cat timp tu esti preocupat de ale tale in aceasta societate). Tot ce mai lipseste este doar batalia dintre cele mai mari puteri ale lumii, evident acestea fiind dotate mai mult sau mai putin cu: arme biologice, psihotronice, nucleare, etc. Si totodata fara sa iti dai seama esti si egoist, te gandesti la viata ta in loc sa incerci sa aduci o schimbare. Suntem fiinte imperfecte, ne limitam, dar ceva tot putem face. Cum am spus mai sus... Este destula lansarea unei rachete nucleare din partea cuiva pentru a provoca un dezastru global. La asta a dus stiinta, despre prostia umana nici nu se mai merita sa vorbim. Sper ca ti-a fost de folos acest raspuns!

| Seven07 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca te inseli putin. Ai dreptate in majoritatea lucrurilor spuse dar nu cred ca ne vom auto-distruge din cauza unui razboi. Se poarta un razboi rece de ani de zile. Aici cred ca te inseli.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Seven07):

Nu neaparat, dar nu trebuie sa ignoram faptul ca este o probabilitate!

| Seven07 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite o probabilitate mai mare, noi insine ne auto-distrugem construind tot felul de cladiri si distrugand natura. N-o sa murim din cauza unei rachete nucleare si nimic asemanator, ci din aroganta de a ne crede mai puternici decat natura, parerea mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Seven07):

Este o idee.

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Hai ma frate, a fost revelionu ieri, veselie, petrecere, si tu pui intrebari din astea. laughing

| oprescudorin11 a răspuns:

In opinia mea, omenirea asta a ta nu e in stare nici sa traiasca decent dar sa poata si disrtruge, chiar nu are aceasta puterea asta! Caci e superhandicapata!
Da! Sunt teorii 'stiintifice', de-a dreptul penibile, chestii de marketing, cu privire la straturi de ozon si alte tampenii.
Adevarul este ca in acest moment se schimba polii magnetici, au loc, in timp indelungat fenomene cu care nu suntem obisnuiti, falsi oameni de stiinta explica copilareste cretineste altfel.
Politicienii profita!
Pe scurt! Distrugerea va veni din supermacrosistemul GALACTIC, astia pe care-i acuzi tu acum, nici o basina nu pot masura!
Omenirea e o ceata de oi speriate de ciobani impotenti si impertinenti, care urmaresc tunsul acestor oi speriate!
Incearca sa gandesti cu mintea ta! Lasa speculatiile virusilor! Bafta!

| untu a răspuns:

Da,este posibil pentru ca lumea in care traim este foarte rea si pacatoasa! Omenirea se va ajunge la distrugere sau autodistrugere din cauza numarului mare de crime,omoruri,sinucideri in mase,violuri,avorturi, pruncucidere, coruptie, mafie, etc...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca e posibil, nimic nu e vesnic
Stratul de ozon se distruge deja, in Australia e distrus si mai rau si daca stai mult la soare risti sa faci cine stie ce boala dermatologica

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Deja a inceput. Asa ca raspunsunsul este da

| AnthonyWhite a răspuns:

Islamul da
altii nu cred...

| Adiq a răspuns:

Da, la autodistrugere.

| IonelaMacovei a răspuns:

La autodistrugere

| Bogdan91L a răspuns:

Da, conform istoriei, periodic, lumea are nevoie de un "restart" sau o reorganizare. Dupa aceasta va mai trece cativa ani. E identic cu incalzirea globala laughing)