| Mariela_1621 a întrebat:

Credeti ca un ateu este mai liber in gandire decat o persoana religioasa? De ce?

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Mai @andre999, ma uimesti cu raspunsul tau, spui ca ateii sunt liberi doar cand gandesc fantezii sexuale si masturbare. Cat esti tu de ultra religios nu te-ai masturbat si nu ai avut niciodata fantezii sexuale (cu conditia sa fii normal din punct de vedere sexual)? Si de ce atei nu sunt creativi si nu au imaginatie mai multa doar ca nu crede in divin!? asta este explicatie? Vrei sa spui ca sutele de sateliti din spatiu, zborul pe luna, telescopul Hubble si alte multe descoperiri au fost imaginate si create de religiosi in manastirile si bisericile lor in ritualuri de lumanari aprinse, miros de smirna si tamaie?

33 răspunsuri:
| primaru a răspuns:

Nu cred asta e in functie de fiecare persoana in parte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Issac neuton=ateu
leonardo da vinci=ateu
george washinton=ateu
bill gates=ateu
ivan pavlov=ateu
galileo galilei=ateu
george becali=credincios
concluzia
ateu=geniu
credincios=spalat mental,incult,superstitios, cocalar, etc.