| And43i a întrebat:

Credeti ca viata pe Pamant se va sfarsi mai devreme sau mai tarziu? Cum va imaginati sfarsitul lumii?

12 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Vai, nu pot sa cred ca intrebi asta, eu chiar azi, mergand pe strada, de frig probabil, m-am gandit ca oamenii tot cauta sa-si imagineze ca viata va avea un sfarsit spectaculos, maret, bombastic, dar poate ca sfarsitul va fi firesc, chiar stupid. Dupa aia imaginatia mea aluat-o razna, poate de frig, mi-am zis cum ar fi sa ploua cu mingi usoare, moi, colorate. Copilasii sa se bucure, cainii sa fuga cu mingile-n gura, multi sa-si faca repede poza cu telefonul, mingile sa tot curga pe strazi la vale, sa se blocheze circulatia, babele sa alunece cu botinele-n sus, hornurile sa se infunde, apoi nimic sa nu se mai poata misca, mingile colorate sa acopere orasele, intinsul apelor si sa murim sufocati de o ploaie de jucarii din guma colorata.
Ce stupid ar fi.
laughing

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Ce frumos imaginezi până şi îngheţată.
Unii dau bani grei ca să fumeze ceva pentru stimularea creativităţii... laughing

Să ningă cu mingi! laughing

| Leocerba a răspuns (pentru NOname):

Pentru ca a vorbi despre viitor implica o doza de fantasme, pe langa deductiile logice care se pot face. Iar a fantaza inseamna pentru mine a supravietui intr-o zi rece si ploioasa.
Mai ca-mi vine a crede ca a fantaza inseamna a evolua.

| Leocerba a răspuns (pentru NOname):

Apoi Terra, de pe care oamenii vor fi disparut, sa fie vizitata de extraterestri care sa constate: Am intalnit o civilizatie mingioidă de indivizi rotunzi, usori, moi, colorati, care au avut parte de un sfarsit brusc, posibil spectaculos.

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Ce maiestos ne-am înscrie în istoria universului... laughing

| OnuOnulică a răspuns:

Sfarsitul lumii o sa vina peste 1000 de ani...sau mai mult. Probabil din cauza unui virus.

| Mădă0611 a răspuns:

Cu o vreme ca pe Venus. thinking Nu stiu daca viata s-ar adapta unor astfel de conditii, ca atacului microorganismelor se adapteaza constant.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Prin supraincalzirea globala planeta se va transforma usor dar sigur mai intai in desert iar ulterior temperaturile vor ajunge la cote insuportabile, incompatibile cu viata.

| MaliciousDeath a răspuns:

Eu ma gandesc la o epidemie sau ceva de genul.Virusurile sunt destul de nasoale cand te gandesti ca sufera mutatii si medicamentele nu mai au acelasi efect pe ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne loveste meteoritul.

| DarthRevan a răspuns:

Pai avand in vedere ca noi folosim de 100 de ani resursele mamei nature, vom muri cu toti peste inca vreo 100 de ani, sau peste vreo 60 petrolul se ca termina, cine stie poate vin extraterestri

| Encefal a răspuns:

Cred ca mai devreme sau mai tarziu se va sfarsi.