| MloveM a întrebat:

Suntem in era in care se considera ca "sfarsitul lumii este aproape " (eu sunt 100% sigura ca nu este asawinking ) si sunt foarte curioasa cum va imaginati voi asta! Deci cum va imaginati voi sfarsitul lumii?

Răspuns Câştigător
| OneBoy a răspuns:

Scuze dar nu cred ca te-ai documentat niciodata privind aceasta problema happy. Sincer si eu credeam la inceput ca e o prostie dar m-am documentat am citit foarte mult si am auzit si parerea unor oamenii fie de stiinta fie acei oameni lui Dumnezeu ( Preoti )
Nu sunt un credincios 100% nici nu prea merg la biserica straight face dar cu toate astea m-a facut sa cred ca Sfarsitul Lumii e aproape happy
Poate iti pui intrebariile: Cum, Cand si...De ce?
Treaba sta in felul urmator...Nu va mai luati dupa acesti impostori care isi fac reclama spunand ca Sfarsitul Lumii vine pe data de...NU STIE NIMENI ACEST LUCRU! doar Dumnezeu din ce am citit Dumnezeu va da semne inainte, de exemplu: Va fi foamete ( criza financiara ), vor fi razboaie, oamenii se vor omora intre ei pentru asi asigura hrana, iubire nu va mai exista doar interese, oamenii se vor duce din ce in ce mai rar ma biserica.Semnele astea sunt cele mai importante relatate de Dumnezeu!
Dupa cum vezi foametea este...criza financiara ne sufoca.iar razboaiele deja au inceput la arabi ( Irak, Serbia ), iubire nu prea mai exista...rar mai vezi fete cat si baieti sa se iubeasca cu adevarat.toti sunt dupa bani si averi.Pacat,pacat ca lumea se strica si noi ne-o facem cu mana noastra happy
Sunt multe de spus cred ca mi-ar lua un roman sa-ti relatez daca te-ai documenta cat mai mult si ai citii ti-ai da seama ca Sfarsitul Lumii e aproape darrrr...NIMENI NU STIE CAND VA VENII! Oricum numai este mult tinand cont ca Pamantul a devenit un Iad cand toata lumea se lauda cand toata lumea fura... happy
Cam atat am avut de spus! Restul, te las pe tine sa iti construiesti o parere tongue

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atâta timp cât nu cred în așa ceva, de ce trebuie să mă și gândesc?
Pa, pa.

| 愛日本 a răspuns:

şi eu sunt 100% sigură că sunt numai minciuni! Scrie clar că în Biblie vor apărea proroci mincinoşi, pentru că Dumnezeu a creat lumea şi el o omoară. Deci să recem la întrebare, eu mi l-aş imagina că totul se întunecă, luna se va face roşie iar din cer vor cădea mii de asteroizi, dar de fapt acei asteroizi sunt demoni care ard, dar dacă se v-a întâmpla noaptea nimeni nu va putea vedea, doar se vor trezi la marea judecată.

| Skylar a răspuns:

Nu suntem in era in care se considera ca "sfarsitul lumii este aproape". Sper ca te-am lamurit.

| Eatmygun a răspuns:

Sfarsitul lumii noi il construim. Traiesteti viata si bucurate de fiecare clipa si nu mai te gandi la prostii din astea.