| cristim24 a întrebat:

Credeti in Dumnezeu? El exista? Dar Mos Craciun?

Răspuns Câştigător
| astertix09 a răspuns:

Nu stiu despre Dumnezeu, dar Mos Craciun exista, doar a fost inventat de comercianții americani, și în cinstea lui majoritatea oamenilor fac cadouri celor dragi. Într-o lume materială dacă spui cuiva: m-am rugat aseară să te ajute dumnezeu nu este palpabil. Pe când dacă spui, a trecut aseară Moș Crăciun și ți-a lăsat ceva... este mult mai palpabil.
Apărăm credința, dar mai nimeni nu o practică.

26 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Eu cred in Mos Craciun.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fiecare in sufletul lui crede in ceva, unii recunosc, altii nu...

| hândel a răspuns:

Mie-mi place sa ma mint ca este adevarata povestea cu mos Craciun, asa cum fac credinciosii cu Dumnezeu. laughing Nu suntem inca suficient de evoluati, sau cel putin nu majoritatea, incat sa creada faptele, nu povestile.

| xibalba a răspuns:

Mai degraba cred in mos craciun decat in dumnezeu

| Gregory a răspuns:

Salutare! Bineinteles ca exista Dumnezeu! Acesta intrebare este absurda... Daca n-ar fi existat Creatorul, nu ai mai fi fost nici tu pe acest pamant. Nuxerette a pus bine intrebarea: ce varsta ai?

| Klara a răspuns:

Dumnezeu exista, si e foarte simpatic laughing

| Gabystelistu95 a răspuns:

Dumnezeu exista, a dat sanse sa existam, sa traim, cei cu inima deschisa cred in Dumnezeu si iubeste e cei buni.
Mos Craciun nu e o singura persoana, dar exista in fiecare dintre noi. Mosul reprezinta comportamentul uman de grija si bunatate, iubire, daruire si pace. Mos Craciun traieste in fiecare dintre noi. E in inimile noastre. Este in tine. Este in mine. Mosul e o stare de spirit. Cred in Mos Craciun si il iubesc. Si tu poti continua sa crezi in el.

| georgica29 a răspuns:

Gandeste-te ca nu ar fi existat bici un fir de iarba fara Bunul Dumnezeu care ne suporta in fiecare zi pe noi pacatosii care suntem din ce in ce mai rai unii cu altii iar spiritul Craciunului exista in fiecare dintre noi si eu care am 27 de ani si am doi copilasi de 6 si 10 ani cred in craciun si as vrea sa mai vina si pe la mine dar nu prea am fost cuminte. daca crezi cu adevarat sigur va veni si la tine

| soseta ucigasa a răspuns:

Hai sa zicem ca intrebarea cu Dumnezeu are o oarecare logica, dar Mos Craciun? What the?

| nolan a răspuns:

In aceeasi masura exista amandoua personajele dar doar in imaginatia unora. Ma refer acum la dumnezeul religiilor pentru ca o constiinta superioara sau ceva de felul asta ar trebui totusi sa fie. Dumnezeul biblic e o fantasma creata de catre oameni.

| r8driver a răspuns:

Dumnezeu cred ca exista undeva... dar nu pot sa-ti spun sigur ca nu l-am vazut.

Mos-craciun exista 100% ca ca l-am vazut eu anul trecutwinking

| publicname a răspuns:

@astertix09 Mos Craciun exista doar ca nu avea o intruchipare, iar cei de la Coca-Cola au fost primii care l-au facut cu costum rosu, barba, batran etc.

| Teooo a răspuns:

In Dumnezeu cred si el exista undeva 100%. Iar daca nu am crede in Mos Craciun spiritul Craciunului nu ar fi acelasi si am ramane si fara cadouri laughing happy

| nuxerette a răspuns:

Depinde de ceea ce crezi tu. Intrebarea ai pus-o pentru ca? Mos Craciun exista...cati ani ai tu? Serios

| moscraciun_4112 a răspuns:

Exista dovezi ca eu exist! Voi de la cine credeti ca primiti cadouri de Craciun? Ca doar nu de la dumnezeu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu exista, I-am simtit puterea cand nici nu mai credeam, mi-a dat forta sa merg inainte sa stiu ca este acolo si ma asculta, ma ridica atunci cand cad...Mos Craciun? da este real...aduce toata bucuria iernii cu el...eu si acum astept Craciunul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe dumnezeu il avem pe TPU, de Mo' Căciun nu stiu nimic. Sa ma interesez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred in dumnezeu.si cred in spiritul lui mos craciun, ca fiind puterea facerii de bine, si facerea de bucurii celorlalti. pentru simplul fapt ca; mai fericit e cel ce da decat cel ce primeste, si dar din dar se face raiul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-a cautat cineva? Aici sunt. Evident ca exist, sunt real, nu ca personajul ala din Biblie sau din Coran.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@denisa - de tine nu-mi aduc aminte, cand te-am ajutat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Mos Craciun TUUU, esti un HOT. TU, ne pacalesti pe toti. Cu bomboane, cu rahat; Si te culci cu mama-n pat."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| cutache a răspuns:

Sigur ai mai putin de 10 ani daca intrebi asa ceva.

| Puppet a răspuns:

Dumnezeu exista:X
iar Mosu'laughing))
e cel acre imi aduce aminte de copilarie in fiecare iarna:X

| gabf70 a răspuns:

.incercerci sa faci comparatie intre Dumnezeu si,, mos craciun"? sau? daca noi traim cu senzatia ca Dumnezeu nu exista, si traim o viata dupa legiile firi pamantesti, si cand murim ne trezim brusc la realitate...si regretam amar, pierdem intreaga VESNICIE... dar daca traim cu speranta, cu sigurantza ca Dumnezeu exista, si traim o viata dedicata Lui, iar la sfarsit aflam banal ca nu exista, nu pierdem nimic... Dumnezeu exista...in schimb,, mos craciun"... e doar tradita... oamneilor... un gest nebiblic, el exista in entuziastmul cadourilor...simbol...banal, placut de iarna happy

| denisa_8966 a răspuns:

Sigur ca exista pe mina ma ajutat ffffffffffff mult.incearca seara sa te rogi sau sa_i spui problemele tale ca si cum ai vorbi cu un prieten si mai citeste din biblie din psalmi ai sa vezi ca o sa se schimbe in viata ta ceva in bine.multa rabdare si seriozitate!