| AvalohAlyn a întrebat:

Cum credeti ca va arata omenirea in urmatorii 100 de ani?

12 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Eu cred că e greu de prevăzut pentru noi, oamenii de rând. Asta pentru că sunt și destui factori care influențează evoluția umanității.

| Freya1 a răspuns:

Stai sa mai traim 100 de ani.
Posibil tot asa doar cu mai multa tehnologie.

| Sn4k3 a răspuns:

Posibil ca in Book of Eli, posibil sa arate tot la fel, doar cu ceva mai multa tehnologie, posibil ca in filmele sf. N-ai de unde sa stii.

| Samariteanul a răspuns:

Robotii ne vor cucerii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care omenire?

| Alexul99 a răspuns:

Doar masini electrice, posibil zburatoare si care se conduc singure. Majoritatea bolilor vor fi tratate foarte simplu iar membrele si organele vor putea fi create in laborator, deci si sansa de o viata mai lunga va creste, probabil ca in 100 de ani se va descoperi si un element care ne face sa traim mai mult. + multe alte lucruri, dar este posibil si ca lumea sa dispara, este o perioada mult prea lunga ca sa putem sa fim siguri de ceva, insa fii sigur ca nu o sa mai fim acolo ca sa vedem ce se va intampla peste 100 de ani, poate doar copiii nostri.

Răspuns utilizator avertizat
| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

Mi-ar trebui 100 de ani sa-ti spun, dar cum are sa fie omenirea peste 100 de ani asta nu stie nimeni si ce credem noi e superfluu... nu te ajuta la nimic sa cunosti acest aspect fiindca poate nici copii tai nu vor trai atunci.

| Blastphemy a răspuns:

Vezi documentarul Year Million.

| Arii2 a răspuns:

Am vazut un articol pe internet si nu arata tocmai bine happy oricum nu cred ca am sa traiesc atunci laughing numai daca nu cumva sunt o extratereastra nemuritoare happy laughing

| JustAskingBruh a răspuns:

La fel doar ca o sa zburam pe marte

| AFivia a răspuns:

Nu cred că va existahappy