| Sportacus123 a întrebat:

Cum să ne deconectăm complet de muncă după ce plecăm de acolo? Adică să nu ne mai gândim la ce s-a întâmplat în ziua respectivă.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să ai pe urmă o preocupare care să te conecteze complet.

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Bravo tinere ai pus o intrebare pe care eu as pastra-o retorica, inteligenta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sport

| Frank51 a răspuns:

Habar n-am care e secretul dar o dată ce eu am plecat de la muncă uit complet de tot ce era acolo. Poate dacă mă supără cineva și să pun la suflet, altfel n-am nicio treabă.

| gabicoo a răspuns:

"Cum să ne deconectat"? Punând mâna pe o carte de gramatică.

| StoicAnalysis a răspuns:

Cum a zis si Sadrian46, faci altceva care sa te preocupe.

| FreddieM a răspuns:

Probabil ești la început, asa se poate explica stresul prin care treci. Psiholgia funcționează cam asa. Unele erori/dificultăți cu care te intampini în timpul serviciului, te marchează mental, (aici înțeleg ca ești o persoana responsabila căruia ii pasa) și cauți permanent metode noi ca să le rezolvi/depășești. De aia te gândești într-una, chiar și după job. Dar stai liniștit, toți au trăit senzația asta. Cu timpul, cand devii un bun profesionist, vei fluiera prin fabrica sau locul unde lucrezi, vei gestiona situațiile dificile plin de incredere, și pleci acasă satisfăcut ca ți-a ieștit ziua asa cum trebuia. Și vei lasă,, serviciul "" unde ii e locul: la serviciu.
Nu uita, nimeni nu s-a născut învățat, și mai ales, orice greșeală e necesara, te învață cum să devii mai bun. Dacă nu o faci, nu vei ști niciodată cum sa te corectezi. Și cel mai tare expert, tot mai greșește câteodată, dar nu se impacienteaza, cauta soluția și repara imediat eroarea. Opinia mea e bazata pe propria experienta, sper ca nu am lungit-o prea mult.
Cheers

| vlllaaddd a răspuns (pentru FreddieM):

Imi place raspunsul tau.

Foarte corect!

| carevaescu a răspuns:

Cand vei gasi ceva mai bun de facut sau un subiect mai interesant de contemplat, te vei deconecta automat

| vlllaaddd a răspuns:

Buna intrebare!

| ALM2000RO a răspuns:

Pur și simplu îți găsești niște hobby-uri și uiți de cum a fost la muncă. happy

| Ghetlova a răspuns:

...Să vizionați TELEENCICLOPEDIA
https://t.me/teleenciclopedia