| 이벨 a întrebat:

Cum vedeti voi scoala si viata?

Răspuns Câştigător
| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Din pacate nu mai traim intr-un mediu mai civilizat, cum era de pe vremea parintilor mei.Atunci lumea invata si nu chiulea.In cazul meu, deja colegii mei nu mai stiu nimic, dar de fapt nu chiulesc pentru ca la 20 de ore de absente nemotivate duce la exmatriculare worried.

Dar viata merge inainte, nu? Viata mea extra-scolara este minunata, adica:
-ma inteleg bine cu toata lumea;
-am o gramada de prieteni;
-sunt cuminte acasa(ca si la scoala) angel;
-imi plac cerealele laughing;
-fac sport;
-etc.

Cum vad eu scoala? Bine.Ar fi foarte bine,dar poate nu e vina noastra(ma refer la poporul de varsta I ). Poate sunt si altii responsabili.

Dar viata mea e frumoasa,iar in viata mea, am vazut lucruri care arata sa traiesc viata la maxim, ca nu stii ce se va intampla in ziua de maine(sau daca va fi).

Sper ca te-am ajutat happy

16 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Scoala plictisitoare, viata un chin.

| Vizitiul a răspuns:

Daca nu le simti, degeaba le vezi.

| DorelSudoru a răspuns:

ca dracu

| thealchemist a răspuns:

Scoala te prosteste si te face sa fii nepregatit pentru viata.

| Paulla a răspuns:

Şcoala? O văd în general ca pe clădire, de obicei cum arată, daca nu o văd în foc sau poate dărmată. Depinde de dispoziţie.
Bănuiesc că nu te refereai la şcoală ca clădire. Şcoala o văd ca pe o tentativă de a face ceva bine, una nereuşită. Adevărul e că în România nu se învaţă nimic la şcoală, doar de se strofoacă elevul şi învaţă singur.
Viaţa? Nu m-am gândit niciodată la asta. Cred că o am o părere destul de pozitivă despre ea. Ca orice alte chestii, are părţi bune şi părţi rele, dacă eşti isteţ te descurci, poţi privi şi partea bună cât şi partea mai puţin bună. E bine să fii realist, optimistul şi pesimistul nu vor învăţa din greşeli.

| mgtow a răspuns:

Scoala nu mai are importanta pentru mine dat viata o vad cam naspa, mai am de suportat cateva luni pana ajung unde mi-e locul si apoi trebuie sa ma descurc pe cont propriu.

| shadovv a răspuns:

Scoala e doar o metoda de a invata. Un lucru foarte bun in idee dar extrem de prost realizat (mai ales in tara noastra).

Viata... aici e mai complex. Pe scurt viata e un test. Imi privesc viata si moartea ca pe un cadou mirific.

| shadovv a răspuns:

Inca ceva:
@Skittles: esti proasta. Foarte!

@restul: same

| LonelyLoner92 a răspuns:

Viata o vad foarte grea deoarece in Romania salarille sunt foarte mici sad

| PinkPanther a răspuns:

Fa-ti singura temele

| MâţaD a răspuns:

Scoala-o metoda de a te indruma spre viata...viata pe care trebuie sa o traim fiecare dintre noi...insa mai este si "scoala vetii"-persoane ce sunt invatate cu rautatile si comportamentul celorlalti; cei trecuti prin multe.Scoala si viata sunt in stransa leatura.Practic,nu poate fi una fara cealalta.Nu poti pasi cu dreptul in viata daca nu ai baza.happy

Răspuns utilizator avertizat
| francesca89 a răspuns:

Sunt de acord cu PinkPanther.acum vei scrie raspunsul lui Skittles in caietu' de romana?laughing

| adriangabor92 a răspuns:

Super frumoasa

| AlexiaClaudia a răspuns:

Scoala-inchisoare, scoala de corectie mai nou
viata-cel mai frumos lucru din lume, pentru mine o calatorie cu bune si rele, unde inveti cat mai multe lucruri

| Castiel a răspuns:

Scoala o vad foarte oribila poate din cauza ca am schimbat-o si noua scoala este foarte departe de mine si colegi cam cocalari si noi trebuie sa imi fac iar prieteni bla bla+un nou an scolar mai greu ca cel dinainte off...
Viata o vad trista pentru ca inca nu am gasit iubirea/iubirea reciproca mai exact.