| bleakk a întrebat:

Daca ar exista aceasta MASONERIE cum multi o inteleg a fi UN GRUP ce controleaza lumea dupa bunul lui plac.Ce credeti,ei ar promova credinta intr-un Dumnezeu sau ateismul? Multi zic,ca ar promova ateismul,deoarece ii percep ca pe niste "oameni ai Satanei",insa cum vor putea ei controla o lume atee "care gandeste rational", deci nu vor putea fi manipulati?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

In masonerie nu se discuta religie, asa ca masoneria nu propaga vreo religie.

| Doub a răspuns:

Acest grup e controlat de Satana, deci promoveaza o "religie" anticrista.Asta poti vedea din filmele, muzica promovata, mass media, tot ce este in jurul tau.Toata lumea e manipulata.Cauta pe youtube "Demascarea industriei muzicale".

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ne baga cipuri d-alea. Apoi, e suficient sa apese un buton si cei care se opun fac infarct.
Al treilea ochi al lui Big Brother nu doarme niciodată, te filmează madafaca.