| Vizitiul a întrebat:

Daca ar fi sa alegi intre a fi omniscient si omniprezent, ce ai alege si de ce?

14 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Omniabsent.Se pune?

| Vizitiul explică (pentru harciog):

laughing Se pune dac-o pui...

| Chris a răspuns:

Cred ca a fi ambele este extenuant. Aceste lucruri ar ucide farmecul fiecarei noi descoperiri...Nu pot sa aleg.

| shadovv a răspuns:

Depinde de cum privesti termenii. Acestia sunt dinamici din cauza naturii polisemantice relative a lor. As spune ca as vrea sa fiu omniscient. Omniprezent nu este chiar un lucru favorabil. Daca mi as pastra conditia umana nu as vrea sa exista in vid... e frig acolo si ti se zbarceste pielea de la presiune, plus ca mai dai se de stele. Daca as fi omniscient as stii toe (theory of everything) deci as stii cheia spre univers. Frumos exercitiu de imaginatie.

| Shammal a răspuns:

Ambele, de ce? pentru ca pot

| KyraW a răspuns:

Omniscient.Nu-mi place prezenta oamenilor, de ce as fi omniprezenta atunci? Mai bine sa le stiu pe toate si sa stau ci mine insumi

| Narcis2007 a răspuns:

Amniscient

| BlueStar12 a răspuns:

Omniscient-presupunand ca sti totul inseamna ca sti ce se intampla peste tot in fiecare clipa si deci esti oarecum si omniprezent.pe langa asta as lua note mai bune big grin la scoala daca a fi omniscient presupune a sti si ce gandesc ceilalti atunci as sti ce ne da profesorul la teza si as sti si raspunsurile laughing

| RazzyFUnik a răspuns:

Omniscient - mai bine destept, degeaba esti prezebt daca nu te duce capul. Priveste societatea in care traim, sunt multi prezenti in diverse locuri dar... continuarea o deduci

| Vizitiul explică (pentru RazzyFUnik):

Omniscienta nu-ti promite desteptaciune, ci cunostinte. Felul in care gestionezi acele cunostinte denota desteptaciunea.
Doryan, a fi omniprezent, nu inseamna a stii tot. Stai 10 minute intr-o statie de autobus si spune-mi peste cateva ore cu ce ai ramas. Eu nu m-am decis asupra alegerii, inca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deocamdata omnivor. Momentan nu pot alege intre cele propuse de tine. De foamewinking Daca zbiara foamea in burta, ca Tarzan in jungla, nu prea gandesc limpede laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omnipotent big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei neapărat să demonstrezi valabilitatea numelui tău sau așa ești tu de obicei?

| doryan91 a răspuns:

Tu ce zici? eu zic ca omniprezent ca dupa aia aflu tot. corect?