| Kettolix a întrebat:

Daca cerul e albastru, apa in desene e albastra si in realitate transparenta?

Răspuns Câştigător
| Satango a răspuns:

În loc de "dacă'' ai vrut să spui ''De ce''?
Presupun. Păi nu prea poţi în desene să reprezinţi apa într-o altă culoare.

6 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Calmează-te, breazule!

| RAY a răspuns:

Reflectia culori se reflecta in apa e ceva logic, oceanele nu au culoare?

| T0T a răspuns:

Cerul nu este albastru. Dacă noi așa îl vedem e altă treabă. Moleculele de acolo absorb mai ușor culoarea albastră, dar asta nu înseamnă că cerul este albastru.

| Drolja a răspuns (pentru T0T):

Da, de fapt e roz.

| vaporwave a răspuns:

Incearca tu sa desenezi ceva transparent
Bafta in a face asta

| Kettolix explică:

Era o gluma. Nu totul se bazeaza pe termeni stiintifici. Toti avem dreptul sa mai glumim, asta nu inseamna ca nu stim.