| andreea1valentina6768 a întrebat:

Daca este inevital sa evoluam, asta inseamna ca dupa mult...mult,foarte mult timp o sa populam intregul univers. Dupa ce se va termina totul de explorat,ce o sa se intample? Putem sa oprim univerul la un moment,adica sa punem un fel de stop complet,sa inghetam intr-un fel universul si pe noi si sa stam completi,ireversibil, nemiscati in eternitate? Sa fie un fel de happy ending? E o probabilitate de macar 0, 00000001%?

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Da, cred că acolo se va ajunge. O să populăm tot universul, inclusiv stelele; o să găsim noi o metodă să creăm condiţii de trai şi acolo. Nu ştiu dacă şi în găurile negre o să ne putem băga, dar nu e exclus. Totul e să sperăm şi să perseverăm.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sabin89):

Să-ți pui funda pe parbriz când te urci în rachetă sa populezi... găurile rolling on the floor

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

O sa populam întreg universul în cel puțin 20 miliarde de ani.