| Despina1234 a întrebat:

Daca faci rău cuiva neintentionat se întoarce?

10 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Nu se intoarce nici dac-o faci intentionat.Aia este doar o prostie aparuta datorita idiotilor care fac rau fara sa gandeasca si o patesc si ei.

| Mădă0611 a răspuns:

Doar cand crezi, pentru ca iti autosugestionezi chestii rele.

| sublime89 a răspuns:

Nu exista absolut nicio dovada care sa arate ca raul intentionat sau neintentionat facut cuiva, se intoarce in vreun fel sau altul. Iar daca chiar ti se intampla ceva rau ulterior, asta nu inseamna ca acel rau nu ti s-ar fi intamplat oricum, indiferent de actiunile tale de pana atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se intoarce tot neintentionat.
Dar daca incerci sa repari raul facut sau daca iti pare sincer rau, nu se mai intoarce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intoarce, stai linistita.Toate astea sunt niste prostii.Dar intentionat, nu e bine pentru sufletul tau sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca faci rau cuiva persoana aia se poate razbuna pe tine, sa-ti intoarca " favoarea ".

Raul asta nu ti-l da nimeni pentru ca ai facut rau. Sunt consecintele actiuniilor tale, nu ma refer la raul facut. Doar asociezi raul primit cu raul facut. Am fost crescuti in frica si in mituri.

| Bøøgey a răspuns:

Nici un rau si nici un bine nu se intoarce in vreun fel.

| Swan39 a răspuns:

Nu e deloc o regulă bătută în cuie. E vorba de fenomenul cauză-efect. Se poate ca acel "efect" să se reflecte asupra ta, în timp, asta depinde de natura cauzei, dar poate şi să se reflecte doar asupra persoanei căreia produci acel rău (sau bine - se aplică şi în cazul acesta).

| AlexCelCurios a răspuns:

Se numeste karma si se intoarce si te rog sa nu vorbesti cu tipii inalti si blonzi ok

| Deea_Andreeaa_1997 a răspuns:

Da...sigur tot neintentionat...