| Kornuletz540 a întrebat:

Dacă mâine ar veni sfârșitul lumii, voi ce-ați face, cum v-ați pregăti?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu as face nimic in mod special, doar as incerca sa ma impac cu gandul... si asta ar fi cel mai dureros lucru

Mi-ai dat un feeling pe care l-am avut cand am vazut cu ani in urma filmul Seeking a Friend for the End of the World(2012)

Ce nu as face insa inainte de sfarsitul lumii? ar fi sa nu ma imbat, droghez, particip la orgii etc, adica nu mi-as face de cap, asta o poti face si fara sa vina sfarsitul lumii, deci ce ar inseamna sa faci asta atunci!? decat o bataie de joc la adresa ta...este ca si cum te duci la o nunta si pentru faptul ca pui bani in plic (dai darul cum se zice) mananci si bei ca prostul pana ajungi in spital!

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil panica și anxietatea ar fi așa mari că nu as putea face ceva coerent

| LoveSleep a răspuns:

As gati ceva cu cartofi.

| johnnny123 a răspuns:

Cum te-ai putea "pregăti" pentru sfârșitul lumii?

Înțeleg să te pregătești pentru propria moarte (să scrii un testament, să-ți lași treburile în ordine, să faci toate aranjamentele necesare pentru ca urmașii să fie cât mai protejați, etc). Dar pentru "sfârșitul lumii" ce sens ar avea orice pregătire, din moment ce nu va mai exista nimic?

| ReddY25 a răspuns:

Din fericire, nu va veni big grin și dacă ar veni, îmi fac bunker

Răspuns utilizator avertizat
| mont a răspuns:

Un mare party

| Lupică27 a răspuns:

O damigeana de țuica, iau cațaua langa mine si aia e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un bax cu apă plată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot la apă rămân dacă prin deschis la ora aia)) sau mai muncește cineva și nu a furat toată apa))

| adryang78 a răspuns:

Dacă ar veni, nu m-aș pregăti nicicum. big grin
Pentru ce să mă pregătesc? Cum? Să mă îmbrac la patru ace sau ce? laughing

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Într-o singură zi nu aș mai putea face nimic care să mai aibă vreo relevanță pentru lume.
Dacă nu i-am ajutat pe cei din jur până atunci, tot ce aș face în ultima zi nu ar mai conta.
Tot ce cred că aș face ar fi să îmi reevaluez întregul sistem de credințe și m-aș întreba dacă nu cumva ce am făcut până acum a fost greșit.
Și probabil i-aș suna pe cei dragi.

| Caius96 a răspuns:

M-as ruga la dumnezeu si as incerca sa-ii conving pe cat mai multi oameni s-a faca la fel, ca prin asta sa ajunga unde trebuie. Nu prea m-as razbate sa supravietuiesc, doar daca ar fi nevoie sa protejez pe altcineva.

| FreddieM a răspuns (pentru Caius96):

Cam că-ți oameni crezi ca sunt necesari să-l implore pe,, bunul'' Dumnezeu să-i crute?
Cheers

| Caius96 a răspuns (pentru FreddieM):

N-ai inteles, nu ma rog la el ca sa ne lase in viata, ci sa-mi ierte pacatele. Sincer eu unul n-as vrea sa raman sa vad ce e pe pamant dupa "sfarsitul lumii". Caci daca crezi in Dumnezeu, crezi si in ce vine dupa moarte, daca nu crezi, sau nu vrei sa crezi, oricum ar fi de parca as vorbi cu un perete. Cheershappy

| FreddieM a răspuns (pentru Caius96):

Practic, ii ceri iertare asasinului tău, fără măcar se te intrebi dacă chiar meriți lucrul asta.
PS: Am vrut sa fiu sarcastic., vezi ghilimelele, poate te prinzi.
Cheers