| blondissima a întrebat:

Daca ochii nu lacrimeaza, inima nu plange?

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Cand inima plange se citeste in ochi, chiar daca nu au lacrimi...Cel putin teoretic. Practic, nu toti sunt capabili sa vada asta si nu toti arata asta; unii se ascund destul de bine.

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă rănile nu se văd, înseamnă că nu există?

Nu, înseamnă doar, că ai învăţat să le maschezi.

| harciog a răspuns:

Nu surioara.Tre'sa plec si poate am noroc sa vina ploaia.Mai lasa si tu umezelile tristetii. Urmareste altfel de...

| DorelSudoru a răspuns:

Inima nu are treaba cu sentimentele! Va afundati atat in vorbe cat chiar ajungeti sa credeti ceea ce spuneti

| blondissima explică:

Fratioare, la mine e soare, la tine nu?winking

| blondissima explică:

@bogdan, da un search pe google cu intrebarea mea si trimite-mi si mie un link, sa vad si eu unde a mai fost scrisa exact la fel (asta inseamna copy-paste nu?).
P.S. Mult noroc. O sa ai nevoie!

| MenInShadow a răspuns:

Aoleu ce intrebare frumoasa, si ce bine e formulata. Sunt oameni, care nu plang, nu pentru ca nu vor, si doar pentru ca nu o fac, dar, in interiorul lor, sunt rauri si rauri de lacrimi, care ii macina pe dinauntru.
Daca iti moare cineva drag, si tu nu plangi, asta nu inseamna ca nu suferi, desi nu stiu ce e rau in a plange...
Eu nu plang la orice chestie. Adica la inmormantari, sau la evenimente unice ca "sfarsitul clasei a 8 a"nu plang, bine la al 2 lea poate vars 1-2 lacrimi dar nu.
Stii cand plang? Cand vad ca cineva intelege ceva cu toata inima. S-a gandit pana acum cineva ce este asa zisa "Prietenie adevarata"? Multi zic "este o atractie catre o persoana langa care te simti bine" dar multi spun asta de ochii lumii.
Cand vad pe cineva care si-ar da viata pentru un prieten, care isi taie un picior, doar pentru ca si prietenul sau nu are un picior, si pentru ca acesta sa nu se simta prost, doar atunci imi vine sa plang.

| MasterGoldX a răspuns:

Inima poate sa planga cat vrea daca este neaparat necesar.

| Claudiuu a răspuns:

Inima poate sa planga mult mai usor decat ochii.

| ellai a răspuns:

Unii oameni isi pot controla durearea pe care o simt si nu o exterioarizeaza. asta nu inseamna ca inauntrul lor nu sunt afctati sau chiar devastati de anumite lucruri.

| bogdan_5596 a răspuns:

nu stiu ce urmaresti cu intrebarile astea, vrei sa vada userii ca si atunci cind dormi filosofezi sau ca stii sa faci copy/paste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca inima ar putea striga de durere si plinset, pamintul s-ar cutremura permanent si multe riuri de singe ar curge.Numai bine.

| emima a răspuns:

Depinde in ce context daca ai patit ceva si nu vrei sa plangi sa te descarci asta nu inseamna ca inima ta e in totalitate fericita si nu plange

| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

Nu neaparat! Vezi tu ce se vede pe exeterior nu este ceea ce se vede, simti pe interior in unele cazuri!
Uneori nu poti sa-ti arati tristetea de teama si de umilire dar nu poti uita ceea ce te framanta cua adevarat!

| munteanalexandra2010 a răspuns:

Ochii daca nu plang, nu conteaza, inima este ranita de toate persoanele deci pana la urma inima plange