| Diabloboyxd a întrebat:

Am 14 ani, si sunt foarte sensibil!
La orice chestie imi lacrimeaza ochii.
Ma simt prea feminin.
Daca mama de exemplu tipa la mine, instant lacrimeaza ochii,
sau daca cineva imi da un pumn in umar, pe mine nu ma doare, dar tot plang.
Cum pot sa fac ca sa scap de obiceiul asta de a plange la orice?

Răspuns Câştigător
| ANONIMUS251 a răspuns:

Salut acum ceva timp cand eream in generala mi se intampla toto la fel plangeam din orice eu de obicei plangeam cand ma enervam foarte tare cand au vazut ceilalti colegi ca sunt mai moale am fost luat de prost si cand am inceput sa ma maturizez si sa opun rezistenta au inceput sa ma urasca si sa ma ˝ bata '' sa imi dea capace si sa ma urasca toti dar acum mam maturizat si nu am imi mai venea sa plang din orice
plans, oricum eu plangeam cand ma enervam si stiam ca nu pot face nimic.

Deci tu plangi pentru ca te enervezi si stii ca nu poti riposta, probabil tu esti mai firav, eu te-as sfatui sa incepi sa faci exercitii fizice sa incerci sa iti schimbi look-ul definitiv

Eu in ultimul eu am evoluat de la baiatul cu parul in ochi la baiatul atragator cu suvite blonde si mai ´musculos`

oricum stiu ca esti mai emotiv eventual mai rusinos deci nu trebuie sa iti fie rusine trebuie sa poti sa ripostezi sa poti sa dai replici mai dure sa devii genul bad boy

4 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

gj, tocmai ai realizat ca esti transexual!
http://i.imgur.com/lvtVqZa.jpg

| kar1GaNNN a răspuns:

Daca asa e felul tau " sensibil " nu te poti schimba.
Incearca sa te abtii, sa nu plangi, fi barbat, ca la 14 ani deja esti mare, ai chiar si buletin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://florinrosoga.ro/blog/ - Evolutie Personala, sper sa te ajute :)

| ioanaydz a răspuns:

Mergi la un psiholog. Am avut si eu aceeasi problema. Sunt fata, si cu toate ca sensibilitatea la fete e ceva normal, in cazul meu era ceva ciudat. Psihologul o sa iti recomande niste exerciti sau jocuri. Succes!