| Lexiiiii a întrebat:

De ce gainile nu pot zbura? Adica, ar trebui sa aiba si ele dreptul la o viata normala de pasare, nu?

10 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Aripile lor nu sunt dezvoltate complet si drept urmare vorbim de lipsa aerodinamicitatii. acelasi lucru poate fi intalnit si la struti. Daca ai observat, gainile au capacitatea de a ''plutii'' pret de cativa metri in aer, ceea ce inseamna ca aripile, daca ar fi dezvoltate complet precum la alte pasari ar putea sa le sustina zborul in ciuda greutatii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca s grase... ce sa le faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca, pur si simplu, nu sunt adaptate la zbor, asa cum nici oamenii nu sunt.
Si stai linistita ca gainile au o viata mult mai faina decat pasarile care pot zbura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si gainile au fost tradatoare la fel ca Eva numai ca God le-a pedepsit sa fie o gramada de gaini pe un cocos. Nu stiu de ce God nu a dat aceiasi pedeapsa si femeilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici strutii nu pot zbura si au o viata de pasare, nu una de elefant.

| unprietenaproape a răspuns:

Si noi. ce ne am face fara oua?

| lolium a răspuns:

Ale mele zboara, afurisitele laughing)
adica gardul il sar intotdeauna. unde nu trebuie sa fie, acolo le gasesc

| AntonioDumeIoan a răspuns:

Orice pasare care are maduva in oase nu poate zbura de ex gaina si pasarile care nu au pot zbura pentru ca sunt mai usoare

| Ruxinell a răspuns:

Da-mi mie funda. altfel te bat, ai inteles?hee hee

| Lexiiiii explică (pentru Ruxinell):

Ar trebui sa-mi fie frica sau ce? -.-