| Engel a întrebat:

De ce plangem cand suntem suparati?
Ce provoaca asta?

Răspuns Câştigător
| PinkY a răspuns:

Plansul este o forma de "descarcare" psihica. Pur si simplu, te simti mai bine dupa ce ai plans. Strict biologic vorbind, reactia trupului este de a elibera, prin lacrimi, o parte din substantele chimice secretate de organism, care se acumuleaza in perioadele de stres. De aceea, dupa ce ai plans, esti brusc mai relaxata si parca incepi sa vezi lucrurile altfel, indiferent de motivul pentru care ai simtit nevoia sa plangi.

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Plânsul este pentru cei slabi şi inutili şi pentru muieri sub 15 ani.
Oamenii care trăiesc în REALITATE nu plâng ci iau atitudine asupra aspectului ce îi supără!
De ce plâng oamenii? Pentru că sunt slabi!

| Razvan a răspuns:

Cumva tot trebuie sa ne exteriorizam ca de nu facem bum si explodam.Decat sa spargi obiecte sau sa dai in oameni nevinovati mai bine faci o scena melo-dramaticahappy

| Ea12345 a răspuns:

Buna.
Eu cred ca plansul este provocat de ceea ce este inauntrul nostru. Poti fii trist si plangi, sa sa fii vesel si sa plangi de fericire.Nu este explicabil, pur si simplu se intampla...happy

| Cryssbest a răspuns:

Lipsa de minerale (cantitate insuficienta) in organism. Exact asta e motivul, oricat de incredibil ar parea!

| Ana a răspuns:

Asa se descarca oricine de suparare.

| Fallen Angel a răspuns:

Ce provoaca lacrimile? Asta e usor. Supararea pe care o simtim in adancul sufletului si care ne roade pe dinauntru. Atunci cand suntem tradati, mintiti etc, simtim cum ne pleaca pamntul de sub picioare big grin Atunci cedam si reactionam prin tacere si lacrimi.

| acceler8 a răspuns:

Daca esti suparat trebuie sa te eliberezi altfel intri in depresie, iar plansul este reactia organismului la starea ta din acel moment.Este dat de Dumnezeu, parerea mea, fiecare suflet ce are sentimente poate sa planga.Deci sentimentele cred eu ca provoaca plansul, de bucurie sau de tristete.

| Cornelia_Mester_1956 a răspuns:

Nu putem sa ne permitem anumite lucruri pe care ni le dorim