| Denisa_2932 a întrebat:

Din curiozitate vrau sa va intreb de ce nu simtim mirosurile cand plangem? Sunt chiar curioasa sa aflu(apropo daca nu va suparati as vrea si argumentatiebig grinbig grin). V-am pupat dulce pa pakisskisskiss

Răspuns Câştigător
| alinutza2345 a răspuns:

Pai atunci cand plangem se "inunda" canalul lacrimal si nu mai mirosim atat de bine...o sa afli mai multe la anatomie.:*:*:*

5 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Se înfundă fosele nazale cu muci.

| axeldavid a răspuns:

Normal trebuie sa simti mirosul cand plangi. exemplu cand toci ceapa simti mirosul si plangi.oi ai nasul infundat.

| PreaSfintitu a răspuns:

Pentru ca ai nasul plin de muci

| cameliaTpU a răspuns:

Denisa....noi nu simtim mirosuri atunci cand plangem, deoarece, atunci, glanda lacrimala se declansaza si se scurge in canalul olfactiv si in fosa nazala, pe care o infunda.

| flamboyant a răspuns:

Draga denisa nu simtim mirosurile cand plangem pentru ca ni se infunda nasul de la secretiile nazale (muci) dar totusi simtim acel gust sarat al lacrimilor care ajung pe buzele noastre :*