| Cuniska a întrebat:

De ce se schimba viteza si directia de propagare a undelor seismice la nivelul suprafetelor de discontinuitate? Care este legatura intre procesele din nucleul Pamantului, campul magnetic si centura de radiatie a planetei? Ce interdependenta exista intre invelisurile interne si cele externe ale Pamantului? DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| PosteXD a răspuns:

O sa-ti raspund pe rand la intrabari 1) Din cauza campului magnetic.2) Proceseesle nucleului au legatura cu campul magnetic si centura de radiatie a planettei deoarece nucleu coordoneaza campul magnetic deoarece inatru nuceluli Sunt difertie substate feroase. Invelisul intern are Minereurile, gazele si mineralele responsabile cu regenerarea viettii plantelor si mai apoi a animalelor si apoi a omanenilor si cel extern se aigura de crestearea organismelor biotice. Acm imi dai funda?

3 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nu-i da funda lui @Poste ca a copiat, da-mi funda mie ca eu nu copiez si mucleslaughing

| PosteXD a răspuns (pentru Hombre):

Eu nu copiez,,, spun ce am in cap!

| Hombre a răspuns (pentru PosteXD):

Ha ha ha, dar glumele nu se prind de capul tau?