| anonim_4396 a întrebat:

De oamenii pot scapa de frici infruntandu-le?
Ma refer de ce o frica te terorizeaza, dar cand ajungi sa o traiesti, poate te linistesti fiindca vezi ca nu e ceva atat de grav/rau?
Si nu vorbesc aici de frica de moarte, de a merge pe o franghie deasupra unei cascade sau d-astea.
Vorbesc de frica de intuneric de exemplu. De frica de pisici. De chestii curente.

Răspuns Câştigător
| Mtoni a răspuns:

Pentru că frica este opusul iubirii. Pentru a iubi trebuie să cunoști iar pentru a cunoaște trebuie să înfrunți.

| anonim_4396 explică (pentru Mtoni):

Imi place. Scurt si la obiect! Cred ca imi ajunge. Mulțam!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am expus la păianjeni și tot n-am scăpat de arahnofobie.
La mine teoria nu e valabilă. sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, pai am zis ca pot. Asta inseamna ca pot scapa sau pot sa nu scape.

Imi pare rau ca nu ai reusit sa scapi.