| C3DrY2Kk a întrebat:

Din categoria intrebari venite pe moment:Vreau sa stiu si eu de ce noaptea avioanele sunt luminate

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu exista o asemenea categorie pe Tpu.Pentru ca sa stie tot omul ca acolo zboara un avion nu o cioara.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi o idee ca zeci de tone de metal care zboara prin aer sa fie si ele luminate nu crezi?

| Copac13 a răspuns:

Ca sa le vada lumea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le aprind cei de la clasa intai cand beau sampanie, ca sa atraga atentia, apoi cei de la economic class le sting de ciuda, de asta palpaie uneori.

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand palpaie asa, semnalizeaza; vrea sa-l depaseasca pe ala din fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mereu. Nu vezi tu. Numai lumina interioara este doar noaptea.

| anonima0101 a răspuns:

Pentru ca...automobilewinking laughing! Pace laughing laughing

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Pentru ca nu-s stealth-bombere!

| Correct a răspuns:

Nu mai potlaughing))))
Oare masina de ce aprinde farurile noaptea, asta m-am intrebat mereulaughing))

| DavidSuperMoto a răspuns:

Pai pentru ca seria au beculete happy Sau seria se reflecta lumina lunii in ele happy

| darrio2007 a răspuns (pentru DavidSuperMoto):

Cati ani ai de scrii asa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DavidSuperMoto):

Bravo, esti un pisoi destept.Sa-mi scrii cand prinzi vreun soarece si vrei sa-l inveti sa mearga pe sarma.

| AndreutzaDlk a răspuns:

Pentru a vedea alte avioane\etc acel avion ca sa nu se busasca!

| DeusCorrupti a răspuns (pentru AndreutzaDlk):

Omenirea a evoluat de la stadiul de maimuta, nu exista 2 avioane cu aceeasi traiectorie. Cerul e destul de mare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeusCorrupti):

Oare, nu de alta dar noapte e bezna si fara lumina cu vezi daca nu vine unul din fata. Ma gandesc de cand a fost inventat primul avion trebuie sa existe minim un caz de acest gen.

| DeusCorrupti a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate a existat, dar in prezent nu au cum 2 avioane sa aiba aceeasi traiectorie, e imposibil, ar fi prea multa prostie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeusCorrupti):

Nu stii niciodata, in plus fara acele faruri e bezna.

| DeusCorrupti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu asta se multumesc oamenii, nu stii niciodata.