| LolNope a întrebat:

Din moment ce aceasta tara se confrunta tot mai mult cu intrebari cu privire la directia in care ne indreptam si la cauzele care au dus la distrugerea societatii noastre, nu putem deduce singuri raspunsurile la aceste intrebari?
Doar aruncand o privire pe lista cu categorii din stanga, observam cum categoria Dragoste/Sex are 77761de intrebari(iar acestea se inmultesc pe zi ce trece, fiecare fiind din ce in ce mai ridicole), in timp ce categorii precum Voluntariat/ Ecologie, Stiinta si Filosofie sau Educatie si Cultura Generala nu au nici macar jumatate din numarul acestora.
Acum, va intreb eu, incotro se indreapta aceasta tara?

Răspuns Câştigător
| MisterSecret_1898 a răspuns:

Aceasta tara, se indreapta constant spre dezastru mondial.Suntem datori vanduti, nu vom avea bani de platit datoriile catre UE. Zilnic, mai apar neobrazari din partea conducatorilor tarii care au facut Rusia sa nu doreasca sa mai auda de noi.

E vorba despre toata lumea.Toti spun ca nu e bine,ca e imposibil,dar nu schimba nimeni,nimic.
Cum,de la fiecare stop,sunt cate doi soferi care se bat sau la fiecare zece blocuri sunt cate zece pusti care fac farse la telefon in mod abuziv?

Si,cel mai rau este ca aceasta abuzivitate a inceput acum si pe internet.
Pai,daca in curnand va aparea si moneda Facebook. la ce vreti sa ne asteptam?

Copiii gandesc ca "prosti mai mari ca noi" au luat bac-ul,noi cum sa nu-l luam? Ei, bine, aceasta gandire au avut-o copii din ultimii 2 ani, si iata ca au picat!
Dar, asta nu e nimic.Vom ajunge ca promovabilitatea sa tinda spre 0!

Raul va veni ca o furtuna, ca un cutremur, dar daunele vor fi de nereparat!

9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Retorica intrebare! --- de parca comunitatea TPU ar fi "centrul" care imprima o directie sau alta!
Este explicabil de ce la sectiunea "Dragoste si sex" sunt mai multe intrebari decat la orice alta sectiune --- una din explicatii ar fi varsta userilor : majoritatea covarsitoare sunt la pubertate sau adolescenta --- alta explicatie ar fi neincluderea in programa scolara a disciplinei "educatia sexuala" (chiar si optional) predata de catre specialisti(medici, psihologi )--- alta explicatie ar tine de mediului familial si social( prea permisiv libertinajului )

| georgesur a răspuns:

Observ ca ai pus o intrebare retorica!
Exemplele de pe site sunt insa gresite: aici participa in general pustime cu virsta intre 9 si 18 ani,pustime care este interesata cele specifice virstei:de SEX,de CELULARE, de JOCURI pe calculator, etc.De unde aplecaciuni catre stiinta, filosofie, cultura?
I-a invatat cineva ca le-ar prinde bine?

| thealchemist a răspuns:

Cred ca e evident, spre dragoste si sex.

| DakotaRoyse a răspuns:

În jos, fix cu 90 de grade.

| nutepriveste21 a răspuns:

De ce consideri ca acest site este exponential pentru starea de spirit din Romania? Cred ca peste 50% din useri sunt cu varste de sub 15 ani. La ce ai vrea sa se gandeasca? Cu privire la numarul intrebarilor ridicole, te rog sa vizionezi aici http://www.tpu.ro/utilizator/ajylf/intrebari/ am impresia ca si tu ingrosi aceste randuri!

| AlexSM86 a răspuns:

Yo cred ca raspunsul e la fiecare dintre noi. Uita-te la ce faci si compara cu ce ar trebui sa faci pentru societatea/tara noastra...intr-acolo se indreapta totul!winking

| express11 a răspuns:

Cred ca media virstei care pun intrebari dragoste-sex este de 13-14 ani...cum mai vreti sa invete? toti vor numai bani fara munca...multi sunt analfabeti, daca citesti intrebarile lor!

| brandiburu a răspuns:

Uita-te la rezultatele de la examenul de bacalaureat.

Este de ajuns.

| bogdan0302 a răspuns:

Maine,poimaine, ne cumpara americani!