| DorelSudoru a întrebat:

Egoisti cu un ban mai mult in buzunar sau milostivi lipsinduva de la micile voastre placeri?

7 răspunsuri:
| chelstone a răspuns:

Daca estii un credincios si destept le poti avea pe ambele:
alegi cei 100 lei te duci la anticariat si iti cumperi o biblie 20 lei profit 80 lei

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Undeva la mijloc, ceva între altruism și egoism. Cred că e bine să păstrăm echilibrul în tot ceea ce întreprindem.

| ZEU93 a răspuns:

Eu sunt genul egoistului, dar daca e sa ma intrebi as spune ca genul milostivului e mai corect big grin

| ioanaabt a răspuns:

Vezi tu ca unii au ajuns sa profite datorita milosteniei noastre. Trebuie sa stii si cand sa fii milostiv, cand sa faci fapte de milostenie si cand sa fii egoist. Cum ziceau persoanele de mai jos, "undeva la mijloc".

| Annaid a răspuns:

La mijlocwinking

| Mihaela a răspuns:

Milostivi lipsinduva de la micile placeri.
Respectivul\respectiva care a intrebat, ne-a pus sa alegem intre a si b. Deci ar fara alte variante.
Asa si eu aleg milostiv si cu bani. No.
Deci, varianta b.
Numai bine!

| ParanoidOwl a răspuns:

Egoista fara bani, milostiva doar cu cei care merita.