| Hyperion7 a întrebat:

Este muzica, asemenea cocainei și marijuanei, un medicament sau este un drog?

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| relian a răspuns:

Depinde pentru ce intrebi. Daca intrebi sa stii ce sa iei, atunci iti spun ca e drog, asa ca decat sa tragi ceva papadie, mai bine baga o muzica ceva, e si moca, scapi ieftin laughing

| gabicoo a răspuns:

Este precum marijuana și drog și medicament.

| ReddY25 a răspuns:

Cu siguranță un medicament

| Sophieka a răspuns:

Ce alegi tu...Ti-ai raspuns singur.

Intra la intrebarile mele, am o postare cu melodii de frecventa inalte, care induc stare de bine si ganduri pozitive. Pot sa le numesc chiar hrane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cat de dependent ești de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine este in functie de vibe. Uneori ascult 2 pac, alteori muzica creștina, daca ma simt cu chef ascult ceva inna sau dance/pop shet tipe. Da, muzica ofera dopamina, dopamina creaza dependenta.

| EliLeli a răspuns:

N-ai treaba.

| Florian80 a răspuns:

Poate fi folosita in ambele feluri. unii o folosesc ca medicament (musicoterapia) si altii ca adjuvant (fond sonor)cand se drogheaza

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Bună! Pentru unele persoane, da, muzica poate deveni si o adictie, ca un drog.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Muzica este medicament pentru suflet.

| Ararat a răspuns:

Viciile au efecte negative. Ce rau face muzica?