| TheCrab a întrebat:

Este posibil sa vezi Fantome(varcolaci, demoni si chestii)?
Este adevarat ca daca crezi, ca exista spirite rele...vei face cunostinta cu ele?
Vreau sa aflu cat mai multe despre chestiile paranormale...cu toate ca ma sperie.straight face
Multumesc Anticipat! si va rog fara "ştouri".

Răspuns Câştigător
| Thunder a răspuns:

Nu exista tampenii de astea. Eu credeam ca exista cand aveam 10 ani si n-am facut cunostinta cu nimeni straight face. Adica eu credeam cu asa tarie ca o sa fac cunostinta cu o fantoma sexy, tot vedeam prin filme ca fantomitele sunt sexy, dar pe naiba, m-a lasat asa cu buza umflata. Chestia asta m-a lovit la moral si nu am mai crezut in supranatural straight face. Pe cuvant de cercetas ca e fara "şto" ce am zis.

"Si inca o intrebare... mereu can ma uit la fenomene stranii nu mai pot sa dorm noaptea...credeti ca e in regula? "

Nu te mai uita. Ala e mai ceva ca un film horror si afecteaza somnul copiilor. Nu e adevarat ce vezi acolo.

21 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Exista orice vrei tu si crezi ca poate sa existe.
In general exista 3 mari categorii de oameni care cauta paranormalul:
1. curiosii, dar se plictisesc repede pentru ca in general vor doar o aventura cu care sa se mandreasca la un pahar de vorba
2. sarlatanii, care descopera cateva metode (magie, wicca, ghicit.etc.) si pe care le exploateaza doar pentru profit material
3. cei care cauta iluminarea...

Din pacate faci parte din prima categorie. Asa ca nu vreau sa intru in detalii cu raspunsul.

| bye a răspuns:

Daca te droghezi suficient de mult, da.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Pai, este posibil, oricine le poate vedea daca se duce intr-o casa bantuita, varcolaci nu stiu, dar vampiri, ei bine exista o boala a vampirismului, porfiria.
nu faci cunostina ta cu ele, sunt doar fantezii, ca eu nu am facut big grin.
daca vrei sa afli chesti despre paranormal, trebuie sa te uiti la o emisiune ''vanatori de fantome'' pe canalul axn sci-fi\, de la ora 14:00. in fiecare zi. daca nu ai canalul acesta, atunci cauat pe net, pe site-ul canalului.
daca iti e frica, nu te mai uita ca si eu am patit acelasi lucru cu insomnia.

| Tania a răspuns:

Pai nu prea cred in din astea la bun, tine mai mult de cultura...ma uit si eu uneori pe discovery la astea, dar sa stii ca e posibil sa fie regizate ceva de genu:„uite 20000$ zi ca ai vazut aia si aia"„da cum sa nu"dar petru ca te pasioneaza nu vreau sa iti distrug pasiunea.
Uite un documentar despre spiritele naturii din Islanda este mai jos de descrierehttp://filmedocumentare.com/anchet-asupra-lumii-invizibile/

| Ane_1146 a răspuns:

Eu am auzit ca daca NU crezi in chestiile astea °vei face cunostinta cu ele°
Acum...cine stie...

| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

Eunu cred...adica nu stiu, nu mi s-a intamplat, si numai poti dormi din cauza ca te speri si iti este frica.oh go on.numai te uita, daca te speri, stiu cum este.
Sper ca te-am ajutat, funda?puppy dog eyes, Bye:*

| anadragutza a răspuns:

Exista pe bune eu am 11 ani si cu niste culege de ale mele sunt 3 fetite ne bantuie casele si mereu zice mami si se aude zgomote ciudate din casa sau iti apare la etaju 4 si apoi dispare oricum mie imi este frica si nu mai pot mereu nu cheama tipa pe afara cineva adica nu cum ar tipa cineva tipa cineva dar nu e nimeni si e chiar lanaga noi e ciudat

| AFiSaUaNuFi a răspuns:

Imi pare rau ca va dezamagesc pe unii dar exista asa ceva. Eu am facut cunostinta cu asa ceva. Si in al 2 -lea rand a fost confirmat. Cred ca ati vazut singuri ca vrajitoria este legala. Nu va puneti si voi intrebarea de ce este legala? Pentru ca lucruri rele exista. Daca crezi in Dumnezeu trebuie sa crezi si intr-o forta a raului. Noi crestinii il numim Satana. Hindusii il numesc Khaliwinking. Deci inainte de a scrie si de a va da cu parerea puneti-va 2 -3 intrebari. Si vreau sa iti mai zic "Dudaa" ca daca iti este frica nu te mai uita. Se mai zice ( este o vb din batrani ) ca daca crezi chiar iti apar hmmm... s-ar putea, pentru. ca se zice ca Iisus Hristos apare in vis celor care cred in el (mie mi-a aparut in vis El). Deci ramane la alegerea ta daca crezi sau nu. big grin. Poate pentru cele spuse imi vei acorda funda big grin oricum funda pentru mine nu conteaza, conteaza ca te-am ajutat.Si inca ceva : Pt orice intrebare legata de paranormal si religie dai add la roby_vagabontu_no1 happy

| TheCrab explică:

Inca ceva, va uitati la fenomene paranormale pe discovery channel
vineri seara? credeti ca e adevarat ce e acolo?

| TheCrab explică:

Si inca o intrebare... mereu can ma uit la fenomene stranii nu mai pot sa dorm noaptea...credeti ca e in regula?

| Lykan a răspuns (pentru TheCrab):

Cati ani ai sau ai avut cand nai putut dormi ultima data cand te ai uitat si nai putut dormi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te la stirile pro tv.vei vedea o aparitia printre protestatarii din egipt in piata aia a lor. e vorba de un calaret straveziu. poate fi ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ete adevarat prietene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite si eu am vazut cum o femeie o intrat prin usa
eram mica veneam de la scoala si am mers cu o pretena la ea la bloc nem pus geanta jos si nu styw cum amandoua neam uitat in acelasi loc si am incremenit am vazut pe cineva cum intra prin usa ew atunci era prea mica nu styam ew ce e aia fantome etc. Oricum o foast foarte ciudat era femeie am vazut in ce era inbrakata dar nu ema vazut fata era prea rapida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fenomene strani? tot ii adevarat ce ii acolo,exista spirite,crede-ma ca tata a auzit pe unu care o murit,un prieten de a lui,cand l-a intrebat "ce sa ii spun la taicat-o?"ca si bunicu o murit de mult,si o zis ca ce sa ii transimita,nu te uite prea mult pe discovery, ca te speri singura desi is adevarate, iti faci rausad o sa auzi tot felul de prosti care o sati atraga atentia...si nu-i bine deloc, deci in concluzie sa stii ca exista da sa nu crezi in ele, ca dracu te foloseste ca sa nu mai crezi in Dumnezeu.

| Lykan a răspuns:

Am sa-ti dau un raspuns foarte detaliat despre aceste lucruri mai intai sa incepem cu fantomele ai vreodata de expresia exista viata dupa moarte pai cand cineva moare aici e putin mai complicat sunt unii care spun ca trebuie sa gasesti pacea din punct de vedere religios ca o sa fii judecat ca trebuie sa iti gasesti "poarta" iar fantomele nu sunt neaparat spirite rete sunt persoane care au murit si nu au gasit pacea asa ca se plimba pe aici unii raman conectati de locul unde au murit altii incearca sa se razbune daca cumva au fost asasinati si nu stiu exact de catre cine trebuie sa afle ca sa poata gasi pacea.Ok trecem la vampiri creaturile noptii care se hranesc de oameni acestia ar putea sa existe fiind niste demoni trimisi de catre cel rau sa cresca aceasta samanta creind altii ca el pentru unii fiind considerat un blestem iar pentru altii un don.Iar acum varcolacii favoritii mei s-ar putea spune ca sunt favoritii mei stiu cam totul despre aceste creaturi scvi ai lunii aparitia varcolacilor s-a facut remarcata dea lungul istoriei exista o poveste despre un om care purta o haina de lup si omora oameni dar eu cred ca au incercat saa ascunda adevarul si mai exista o legenda despre o bestie bine nu e chiar o legenda e de fapt destul de reala o bestie care semana cu unn lup mai mare cu gheare ascutite si dinti mari a omorat apox. 300 de oameni unii cred ca era un animal primitiv crezut ca e extins posibil sa fii rezistat atata din in pesteri asa ca varcolacii exista poate ca nu sunt asa cum ii vedem noi in filme dar priveste lucrurile asa cei care spun ca chestile astea sunt niste inventii sa se gandeasca la cine lea invitat si orice creatie e inspirata din ceva asa ca sper ca te-am ajutat

| trixie13 a răspuns:

E in regula, din cauza sperieturii daca auzi o pocnitura imediat iti bagi capul sub plapuma.stiu cum e:))
dar atata timp cat crezi in D-ZEU nimic nu te poate speria! asa ca... daca vrei sa aflii mai multe uite'te la fenomene stranii sau intra pe www.crimetime.ro sectiunea paranormal... fundita?

| LolLzz a răspuns:

Cel putin stiu ca chiar exista varcolaci si vampiri nu prea cred in fantome si sunt extrem de multi

| WiccaLover a răspuns:

Da,deoarece au fost foarte multe dovezi gasite la adresa varcolacilor,vampirilor, fantomelor, etc. De ce sa nu creeze D-zeu si varcolaci sau din astea daca au creat diavoli si ingeri? Si eu nu stiu daca sunt varcolac sau ceva, deoarece si eu am foarte mult par pe maini, alerg foarte repede, imi place mult sangele si carnea, am un nas mare si nu pot dormi noaptea! Va rog funda!big grin

| bombonelu a răspuns:

Asta da intrebare sunt ca sa spun asa obsedat de fantome si celelalte. Daca crezi cu adevarat o sa le vezi crede-ma pe cuvant ca eu am patit si multi prieteni deai mei. cauta pe youtube daca exista fantome si vei ramane socat de ce vei gasi.si a mai dat la stiri cum ca prin america nu stiu an ce stat antrun orasel mic localnicii au filmat cum zbura o vrajitoare... ce sa mai spun

| caracter_8576 a răspuns:

In legatura cu ce vedeti la discovery acolo e reconstituire si numai oameni care au avut acea incercare sa zic asa stiu exat cum au fost deci cei de la discovery pot sa "infloreasca" si sa faca sa fie cat mai ingrozitor.